2012 Cenevre Otomobil Fuarı'nda Audi A3

Bu, VW Group’un geleneksel gösteri öncesi partisinde 2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nın arifesinde ortaya çıkan yeni Audi A3’tür. Bu üçüncü nesil A3, VW Group’un yeni MQB platformunda inşa edilmiş, selefinden daha hafiftir, sonunda hibrit kılıkla satılacak ve Audi A8 limuzinin bile sahip olmadığı yüksek teknolojiye sahip.

Peki yeni Audi A3 hakkında ne bilmeliyim?

Şimdi bu ağırlık azaltma ile başlayalım ve Audi, kısmen alüminyumdan yapılan ön tampon ve kaput ve yeni MQB mimarisinin zekice teknolojisi sayesinde yeni A3’ün selefinden 80 kg daha hafif olduğunu iddia ediyor. Bu hafifletilmiş A3’ü bazı verimli motorlarla karıştırın ve daha fazla yakıt tüketimi ve CO2 rakamları elde edin – sonuçta 74.3mpg’ı yönetecek ve sadece 99g / km CO2 yayan bir 1.6 TDI olacaktır.

Bu arada, A3 iki adet TFSI motoru (121bhp 1.4-litre ve 178bhp 1.8-litre guise) ve bir 141bhp 2.0 TDI ile piyasaya sürülecek. En güçlü benzin, yedi ileri vitesli çift kavramalı S-tronic şanzımanla, diğer ikisinde de altı vitesli manuel özelliklerle ve üçü de ön tekerleklere sürüş gönderiyor. Quattro dört tekerlekten çekişli versiyonlar ve silindir devre dışı bırakma teknolojisine sahip 1.4 motor dahil olmak üzere diğer motor çeşitleri daha sonra takip edilecektir. Audi, A3 aralığında ortalama yakıt tüketiminin% 12 oranında azaldığını iddia ediyor.

İçte ve dışta şekillendirmeye ne dersiniz?

Yeni A3’ün iç kısmı için temiz ve derli toplu bir görünüm, ön panelde dört dairesel hava menfezi ve 7 inç genişliğinde bir navigasyon ekranı (yalnızca 11 mm kalınlığında) yukarıdan çıkıyor. Sonuncusu, en son nesil MMI kadranı tarafından kontrol ediliyor, A8’de ilk kez görünen dokunmatik yüzey şimdi döner kontrol ünitesinin tepesine entegre edildi.

Dış cephe, daha önce olduğundan daha zarif ve keskindir, yakın zamanda ön yüze yerleştirilmiş A4 ve A5 serisine aşılanmış olan kademeli ön lambaları benimser. Ve size Audi markasına bakmak için, LED gündüz yanan farlar (LED arka lambalarla birlikte bir seçenek) – tam LED farlar da mevcut olacak. Yeni A3, selefinden (1777 mm’de) 12 mm daha geniş, aynı 1421 mm yükseklikte ve Mk2 A3’ten 1 mm daha kısaydı, ancak dingil mesafesi 23 mm arttı. Bot 350 ila 365 litre büyüdü. Beş kapılı bir Sportback modeli takip edecek.

Başka herhangi bir şey?

Audi’nin Sürücü Seçimi sistemi, sürücünün direksiyon ve gaz ayarını (ve varsa S-tronic ‘kutusunu) tweaks etmesine izin verir, aralarından seçim yapabileceğiniz 13 dış boya rengi, S-line gövde şekillendirme paketi bir seçenektir (özellikli resimlerimizdeki kırmızı A3) ve hibrit ve doğal gaz varyantları geliştirilme aşamasındadır. Audi ayrıca sıcak bir S3 modelinde çalışmanın devam ettiğini onayladı.

Yeni Audi A3’ün satışları bu baharda başlıyor.

>> Audi A3 ile ilgili daha fazla haber almak için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir