2014 LA Otomobil Fuarı'nda Audi A9 konsepti

Başka bir humdrum teaser fotoğrafından uzak durmayın! 2014 Los Angeles Otomobil Fuarı’ndaki Audi konsept otomobilinin gerçek öneme sahip olduğu iddia ediliyor – Audi’de ‘yeni bir tasarım çağı’ benimseyen ilk otomobil.

Audi jellymould’un sonu nedir?

Öyle görünüyor. Audi tasarımının son yıllarda homojenleşmesini sağladık; dikiz aynanızdaki en büyük Audi salonları arasındaki farkı gerçekten söyleyebilir misiniz? Hayır, biz de değiliz.

Ancak 2014 LA şovu yeni bir Audi tarzında başlayacak. Volkswagen kıdemli usta Marc Lichte (45 yaşında), Şubat 2014’te Audi tasarım başkanlığına atandı ve dünyaya ne yapabileceğini göstermek istiyor.

Bu henüz isimlendirilmemiş, ancak inanılan bir A9 konsept otomobil şov aracı, Ingolstadt tasarımının bir sonraki bölümüne ilk bakışımız. Audi A9’da daha erken bir kepçe için burayı tıklayın .

Gelecekteki Audi tasarımından ne bekleyebiliriz?

Audi’nin, LA konseptinin bu plan görünümü teaser fotoğrafına eşlik etme konusundaki yetersiz mesajı, otomobilin markanın temel değerlerine oynayacağını onaylıyor: ‘sportiflik, hafif tasarım ve quattro sürüşü’.

Şimdiye kadar, çok normal hazırlık öncesi spiel. Otomobil hakkında çok fazla şey bilinmemektedir, bunun dışında içte ve dışta yeni bir tasarım yönünü destekleyecektir.

Audi A9 kavramını nasıl yorumlayabilirim?

İzlenecek noktalar, ön cam sütunlarının tabanını saran ve arabanın kenarı boyunca akan yuvarlatılmış kaporta formudur – konseptin arkasına girmeden önce. Bir teknenin etrafındaki tüfek gibi gözüküyor.

Net sonuç? Alttaki Quattro’nun dört tekerlekten çekişine işaret ederek, bu tekerleklerin güzelce abartıldığını düşünüyoruz. Ve o arka uç sporu, güdük bir el freni tarzı bir topuzla oynardık.

Audi’nin soğanlı tek çerçeveli ızgarasını son on yıl boyunca tıkayanı küçültüp küçültmeyeceğine dair henüz bir işaret yok.

Bu gösteri arabasını izleyen Audi A9’a kim karşı koyar ki? Bir çeşit daha büyük, hafifçe çapraz etkilenmiş A8? Ne de olsa Alman Lichte, Volkswagen’deki zamanında Touareg ve Phaeton’u görevlendirdi…

Yeni nesil Audi A8 hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir