2014'ün En Çok Aranan Aracı 20: Audi A4

Bir kez ısırıldı, iki kez utangaç? Piyasaya sürülmeden önce mevcut Audi A4 için ‘yeni’ platformdan bahsettik ve özel bir şey olmadığı ortaya çıktı. Oysa eğer daha yeni olan A3 , başa çıkacak bir şeyse, Audi, 2014 A4 salonuna umut veren tekliflerini netleştirmekten daha fazlasını yapıyor.

‘B9’ olarak kodlanan yeni önden çekişli A4, arkadan çekişli BMW 3 serisinde ve her ikisi de daha az ağırlık için daha fazla ağırlık taşıyan daha fazla alüminyum taşıyan, 2014 ilkbaharında gelen yeni Mercedes C-sınıfı ile karşı karşıya kaldı. selefine göre büyüklüğü.

Uzun süredir devam eden alüminyum uzmanı Audi, yeni A4’ü 100 kg’lık bir diyete yerleştirerek yetiştiriyor, mühendisleri daha keskin kullanım ve daha yumuşak bir sürüş için ayarlayabilecekleri bir temel sağlamak için çekirdeğini güçlendirdi – A4’ün beceri setindeki her iki önemli kusur muhalefetine karşı koyulduğunda.

>> Önceki Otomobilin 2014’ün En Çok Aranan 20’si görmek için buraya tıklayın.

105bhp, 180bhp veya 200bhp çıkış seçenekleriyle dört silindirli 2.0 litrelik TDI, 1.8 ve 2.0 litrelik benzinleri de değiştirerek çekirdek motor olacak. Alman emsalleri gibi Audi de A3 E-tron’da görüldüğü gibi hibrit bir aktarma organı sunacak. A4 için, 35 beygirlik bir elektrik motoruyla çalışan 2.0 litre dört benzinli tanktan 226bhp üretiyor.

Spiciest aktarma organları gelişme olsa da, arka aks, a la iplik elektrik motorları için diffs ve propshafts hendek edecek bir E-Quattro sistemidir Peugeot’nun hibrid sistemi . Bu da ağırlıktan tasarruf etmeli, dinamikleri iyileştirmeli…

Audi A4’ü düzgün bir şekilde keskinleştiremezse, platformu şimdi ve 2016 arasında filtreleyen A5 , Sportback ve Cabriolet serilerinin ve yeni bir MPV varyantının temelini oluşturacağından bir dizi hayal kırıklığına uğratan modeller için hazırlık yapın . Doğru anlayın ve İngiltere’deki bir başka rekor satış yılı için hazır olan Audi, daha fazla kargaşaya sahip olacak. Bu alanı izle.

>> Audi A4’ü bir BMW ve Mercedes çırpıcı yapabilir mi? Aşağıda düşüncelerinizi bize bildirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir