Amiral gemisi 4×4 ile genişletilecek Audi aralığı; yeni bir şehir otomobili yok (2014)

Audi, model portföyüne yeni bir amiral gemisi Q9 SUV eklemek istiyor ve CAR’ın, serinin tam karşısında hiçbir Audi şehir otomobili olmayacağını doğruladı.

Audi A1’den daha küçük bir şey yok mu?

Hayır, Audi’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Rupert Stadler’e göre. Audi’nin yeni TT Offroad konseptini ortaya koyduğu Pekin Otomobil Fuarı’nda konuşan Stadler, “Aralığa gerek yok [aralığın A1’in altında]” dedi.

VW Up şehir otomobili Audi-badged versiyonunun söylentilerini kuran Stadler, ‘A1’den oldukça memnunuz. 120.000 adet satıyor ve yüksek derecede donanıma ve donanıma sahip, bu yüzden [kar marjları] oldukça iyi. ‘

Bir dizi amiral gemisi ne olacak?

Stadler, R8 supercar’ın Audi’nin amiral gemisi ve ‘vorsprung durch technik’ için standart taşıyıcısı olduğunu savundu, ancak yine de Audi’nin yeni bir menzil sahibi olduğunu düşündüğünü itiraf etti.

Bir Q9 süper SUV olması A9 limuzin veya kupasından daha muhtemeldir. “İşin SUV tarafını genişletmek istiyoruz. 2020 yılına kadar, Q modellerimiz satışların% 45’inden fazlasını oluşturacak ”dedi.

SUV sektörü genelinde güçlü bir büyüme de Çin’de öngörülüyor: Audi’nin Q3’ün sınıfının en çok satanı olarak rekabet ettiği kompakt segment, sadece 2013’te% 49,4’e, yaklaşık 3 milyon adede ulaştı.

Audi’nin ‘Q9’u süper SUV partisine biraz geç kalmadı mı?

Evet, ancak Audi’nin Bentley ve Lamborghini’ye sağladığı baş başlangıçtan endişe duymuyor, BMW’nin yakın zamanda teyit ettiği X7 ve mevcut Range Rover uzun dingil açıklığından bahsetmiyoruz.

Stadler, “Eğer bir [9]] yaparsak, rakiplerimizin yaptıklarından dolayı olmayacak” dedi. Ayrıca, aracın, yeşil yandığında veya yandığında, bir e-tron plug-in hibrid aktarma organı ile sunulacağını da onayladı: bu on yıl boyunca Audi ailesi boyunca yayılacak bir özellik. Şu anda, e-tron sadece A3 ve tekrar tekrar, tekrar tekrar kapalı R8’de sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir