Audi, 2010 için R8 LMS yarışmacısını güncelledi

Audi, yeni sezonun öncesinde Avrupa çapında yarışan takımlara güncellenmiş R8 LMS otomobillerini teslim etmeye başladı.

FIA GT3 şartnamesi için inşa edilen ‘evrim’ otomobilleri 2010 yılının Nisan ayının ortasına kadar teslim edilecek. 2009’da tanıtılan R8 LMS, ilk şampiyonasında üç şampiyonluk şampiyonluğu, 23 yarışta ise 23 yarış kazandı.

Audi, güncellenmiş R8 LMS’de neleri değiştirdi?

Güncellenmiş otomobil, yüksek ortam sıcaklıklarında aracın performansını artırmak için şasi ve süspansiyonda değişiklikler, yeni bir altı vitesli sıralı şanzıman ve revize edilmiş bir soğutma sistemi içeriyor. Audi, yeni otomobilin yeni yarış sezonundan önce test edildiğini söyledi.

500bhp ve sadece 1250kg’luk bir kerbweight üreten 5.2 litrelik bir V10 motorla, R8 LMS 200mph’nin üzerinde hızlarda çalışabiliyor. Arabalar, Avrupa’daki GT3 şampiyonalarında ve Mayıs’taki Nürburgring’de 24 saatlik yarışta yarışacak.

Audi Motorsport’un başkanı Dr. Wolfgang Ullrich şunları söylüyor: ‘Evrim projemiz sırasında öncelikle hizmet ömrü ve bakım dostu olduk. Geçtiğimiz sezon ortaklarımız yardımıyla topladığımız tüm deneyimler evrim sürümüne beslendi. ”

Kulağa hoş geliyor. Bir tane alabilir miyim?

Ne yazık ki hayır – arabanın son versiyonu, yaklaşık bir yarış takımı çalıştırmanın önemsiz olmayan maliyetinin yanı sıra, 316.000 £ ‘ya mal olacak. Zaten 2010 arabaları zaten tükendi.

R8 LMS, ana R8 üretim hattından çıkarılan bir kasanın etrafına inşa edilmiştir, bu yüzden gerçek şey neredeyse iyidir. Yaratık konforunuzu seviyorsanız bir Bang & Olufsen ses sistemi ile birlikte geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir