Audi 2012'de yeni A3 iç mekanını tanıtıyor

Audi, Las Vegas’taki 2012 Tüketici Elektroniği Fuarında bir sonraki Audi A3’ün içini ortaya çıkardı …

Ve yeni Audi A3’ün içindekiler hakkında ne bilmeliyim?

A3’ün içi, Las Vegas’taki Tüketici Elektronik Gösterileri’nde (CES) tanıtıldı, burada eklenti modülleri ve çift çekirdekli işlemciler hakkında çok fazla teknik konuşma yapıldı; Audi’nin yeni nesil modüler bilgi-eğlence platformu.

Bu, A3’ün sonunda Audi’nin MMI bilgi eğlence sistemine sahip olduğu anlamına gelir. Ancak, MMI döner kadranını ve A6, A7 ve A8’de bulunan dokunmatik yüzeyi birleştiren bir ‘touchwheel’e sahip olan ilk kişi aynı zamanda. Kadranın üstü, el yazısı tanıma sistemi ile dokunmaya duyarlı olduğundan, sürücü ve yolcu, düğmeyi çevirmekten çok karakterleri tarayabilir. Kadranın önündeki anahtarlar telefon / navigasyon ve medya / radyo işlevlerini çalıştırıyor ve hepsi sadece 11 mm kalınlığında açılır bir 7in ekranda görüntüleniyor.

Diğer yeni teknoloji Audi Telefon Kutusu’nu içerir. Cep telefonunuzu orta kol dayanağına sokun ve A3’ün dahili anteni sinyali artırmak için bağlanır. Telefonunuzu şarj etmek için hala fişe takmanız gerekiyor, ancak Audi temassız şarj konusunda çalışıyor. A3’teki diğer değişiklikler arasında kabin alanını boşaltmak için yeni bir elektromekanik el freni ve direksiyon simidinde serbestçe atanabilen bir düğme bulunur.

MMI sistemi, yeni A3’ün iç kısmının hiç olmadığı kadar çok minimalist olduğu ve TT’den ilham alan dairesel havalandırma kanalları ile daha fazla spor yaptığı anlamına geliyor. Audi A3’ün geri kalanı Mart ayındaki 2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tam olarak gösterilecek, ancak yeni 1-serisinin ve Golf rakibinin dış yüzü MMI ekran görüntülerinin bazılarında görülebilir (sağda).

Başka herhangi bir şey?

Audi ayrıca CES’te yeni bir head-up display sistemi ortaya çıkardı. Bir kavşağa yaklaştıkça ön camın üzerinde büyüyen bir ok gösterebilir, yolun bir tepe üzerinde hangi yoldan geçeceğini ve gece görüş sistemi etkinken, yayalar tespit edildiğinde uyarıları gösterebilir, artıların ne kadar uzakta olduklarını gösterebilir arabadan ve hangi yönden geldiklerini.

>> Aşağıdaki ‘Yorum ekle’ seçeneğini tıklayın ve yeni Audi A3’ün iç tasarımı hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir