Audi, 2015'ten itibaren Apple ve Android akıllı telefon entegrasyonu sunacak

Audi sürücüleri yakında otomobillerinde akıllı telefon işlevlerini kullanabilecekler, çünkü şirket Android ve Apple’dan yeni entegrasyon teknolojisini kullanan en yeni firma oldu.

Google’ın Android Auto ve Apple’ın CarPlay yazılım platformları, Audi’nin “akıllı telefon entegrasyonunda bir dönüm noktası” olarak tanımladığı şekilde 2015’ten itibaren kullanıma sunulacak.

Arabanızda akıllı telefon işlevleri

Sistem sonunda Audi sürücülerinin arama yapmak, mesaj göndermek ve almak, yol tarifleri almak ve müzik dinlemek için akıllı telefonlarını aracın Çoklu Ortam Arayüzüne bağlamasına izin verecek.

Audi’nin teknik gelişmeden sorumlu yönetim kurulu üyesi olan Ulrich Hackenberg, kullanıcı dostu olma ve dikkat dağıtma olaylarının önemli hususlar olduğunu ve veri güvenliğinin “hayati bir rol oynayacağını” söyledi.

“Müşterilerimiz“ her zaman açık ”olmak ve akıllı telefonlarından bildikleri hizmetleri otomobillerde de kullanmak istiyor.

Audi, müşterilerine Google’ın 2014’ün başlarında sisteme kaydolmuş Apple platformunu vaat eden en son üretici.

Apple CarPlay platformunu kullanan diğer markalar arasında Ferrari, Volvo, BMW ve Ford bulunmaktadır.

Araç içi telematik için sonraki ne?

Audi, CarPlay sistemini Apple’ın merkezi yakınlarındaki Silikon Vadisi’ndeki geliştirme laboratuvarında geliştiriyor.

Audi, şu ana kadar 2018 yılları arasında yeni ürünlere ve sürdürülebilir teknolojilere 22 milyar € yatırım yaptığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir