Audi A1 Clubsport Quattro (2011): 496bhp'lik bir mini!

Bu, 2011 Worthersee Tour için inşa edilmiş 496bhp’lik bir yarış konsepti olan Audi A1 Clubsport Quattro konseptidir.

Yeni 2018 Audi A1’e buradan göz atın

Audi A1 Clubsport Quattro: VW Grup fanatiklerine hediye

Her yıl Avrupalı ​​VW hayranları, Golf GTI’ya önem vererek, en sevdikleri markalarını kutlamak için Avusturya’daki Worthersee Gölü kıyısında toplanıyorlar. VW Group, etkinlik için genellikle uygun şekilde ayarlanmış bir Golf Konsepti sağladı ve GTI’nin 35. yıldönümünde, beklenen seçenek olacaktı. Ancak Audi, partiyi prim ‘mini yerine düşürdü.

Audi 49 Clubsport Quattro’nun motorunun kaputundaki bu 496bhp’yi sağlayan nedir?

Audi, 2.5 litrelik beş silindirli motoru TT RS ve RS3’ten aldı ve gücü 335bhp’den manşet rakamına yükseltti. Tork, 332 lb ft’den doyurucu 487lb ft’e kadar benzer bir sıçrama yapar. Bu, büyük ölçüde yükseltilmiş turboşarj, ara soğutucu, emme ve egzoz sistemleri sayesinde Audi R8 V10’un yönettiğinden neredeyse daha fazla güç ve önemli ölçüde daha fazla torktur. Özel egzoz da Audi A4 DTM yarışçıdan esinlenerek sol arka tekerlek kemerinin önünden çıkmak için yönlendirildi. TT RS, A1’i düz bir çizgi üzerinde ve umarım köşelerde dolaşması için altı ileri düz şanzıman ve dört tekerlekten çekiş yapar.

Audi, eğlenceli bir Quattro için 3,7 saniyelik bir 0-62mph ve 155mph hıza sahip olduğunu iddia ediyor.

Audi A1 Clubsport Quattro: yol yarışlarının başlaması

Sadece huysuz standart arabadan daha sinirli görünen ama aynı zamanda kırmızı aksanlı LED far dizileriyle göz enfeksiyonu yakalayan A1 Clubsport Quattro’yu fark etmenize yardımcı olamazsınız. Kabarcıklı kemerler, A1 Clubsport’a 60 mm genişlik sağlar ve 19 inç jantlarda 255/30 lastiklerle doldurulur. İçinde, dört noktalı koşum takımı, iki yarış kaskı için saklama alanı ve bir sürü işlenmemiş karbonfiber döşeme için saklama alanı olan sağlam bir çapraz bağlantıya sahip, sıyrılmış bir iki koltukludur. Porsche’nin hafif baskılarına uyması için sevindirdiği rahatsız edici kırmızı kumaş kapı kolları bile var.

Audi’nin A1 Clubsport Quattro’yu üretme planları var mı?

A1 Clubsport Quattro şu anda kesinlikle Worthensee içindir, bu nedenle Audi Sport’un A1’lerin ralli aşamalarında veya herhangi bir zamanda devrelerde dolaştığını görmeyi beklemeyin. Bununla birlikte, A1 sahiplerinin ortalama küçük miniklerini daha da anlamlı hale getirmek için çeşitli stil ve performans parçaları sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir