Audi A1 fiyatları İngiltere’de 13,145 £ 'dan başlıyor

Audi’nin yeni A1 süpermini, bugün 1.2 TFSI SE trim modeli için 13,145 £ ‘dan, 1.4 TFSI otomobil için 18.280 £’ a mal olan İngiltere satışına başladı. Bu, A1’i hafifçe Mini’nin üstüne çıkardı, ilk üç kapısı 12.620 Sterlin’den başlıyor.

Ancak iki rakip süpermini ile Audi ve BMW arasındaki mesafeyi daha yakından inceleyin ve onların tam olarak eşleştiğini göreceksiniz. Yeni modellerin çoğu, yaşlanan muhalefetten daha pahalı olma eğilimindedir ve Audi, yüksek teknolojiye sahip A2’den bu yana ilk küçük Audi’ye olan ilginin karşılığını almayı umacaktır.

Audi A1: model aralığı

A1 üç trim seviyesinde satışa sunulacak: SE, Sport ve S line. Temel SE modelleri start-stop, 15 inç alaşımlar, MP3 uyumlu altı hoparlör CD Çalar, ses kontrolü, 6.5 inç multimedya ekranı, kumaş koltuklar, air-con, elektrikli ön camlar ve kapı aynaları, ESP, uzaktan kilitleme ile birlikte gelir ve altı hava yastığı.

Sport özelliklerine tırmanın ve 16in alaşımına, spor süspansiyonuna (bizim görüşümüze göre nadiren iyi bir fikir), Bluetooth telefona özel özelliklerine, spor koltuklarına, seyahat bilgisayarına ve çeşitli alaşımlı ve piyano siyahı kaplamalarına, ön sis farlarına ve cilalı flaşlara yükseltin taılpıpe.

Maksimum S line A1, 215/40 R17 kauçuk, hatta daha sert süspansiyon, kısmen deri döşemelik ve çok fonksiyonlu direksiyon simidi, siyah başlık, parlak radyatör ızgarası, spor tamponu, yan etekler, arka difüzör ve arka spoiler.

A1’deki motorlar nelerdir?

Audi, lansmanında 85bhp veya 120bhp ile 1.2 TFSI ve 1.4 TFSI benzin ve 104bhp ile yalnız 1.6 TDI dizel motor sunuyor. 1.4 benzin, 1420 £ karşılığında S-tronic yedi vitesli çift kavramalı şanzımana sahip olabilir.

Audi bayilerinde sipariş defterleri bugün açılıyor; ilk teslimatlar 2010 sonbaharında gerçekleşecek. Londra’nın ve diğer şehirlerin şık kesimlerinde bol miktarda A1s görmeyi bekliyoruz ve bol miktarda alıcı BMW’nin Mini’sini takas edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir