Audi A3 (2012) İngiltere fiyatlandırması açıklandı

Audi, Eylül 2012’de satışa sunulması nedeniyle üçüncü nesil A3 hatchback’i fiyatlandırdı.

19,205 £ ‘dan başlayan ve 26,560 £’ a yükselen seri – Audi’nin rezil seçenekler listesine girmeden önce – yeni A3, yeni BMW 1 serisi için dümdüz görünüyor.

Yeni Audi A3 model yelpazesi nasıl şekilleniyor?

Merhametle, Audi işleri basit tutmak için ürün yelpazesini düzenlemiştir. Açılışta seçilebilecek üç motor var: 120bhp’lık bir benzin 1.4 TFSI, 178bhp üreten bir benzin 1.8 TFSI ve çok önemli dizel motor: 148bhp 2.0 TDI.

Daha fazla teknik bilgi için, CAR’ın yeni Audi A3 hakkındaki ilk sürücü incelemesini buradan inceleyin.

Her motor SE, Sport veya S line trim’de mevcuttur ve 1.4 benzinli ve 2.0 dizel motorlar standart olarak altı vitesli bir manuel şanzımanla eşleştirilirken, 1.8 yalnızca Audi’nin yedi vitesli S tronic otomatik şanzımanıyla kullanılabilir .

Yeni Audi A3’ün özellikleri nelerdir?

Giriş seviyesi SE modelleri, 16 inç alaşımlar, klima, Bluetooth ve Audi’nin tanıdık MMI kontrol arayüzü ile katlanır kontrol paneline monte edilmiş bir ekranla standart olarak geliyor.

Sport trim’e yükseltme, size 17 inç jantlar, Audi’nin ‘Drive Select’ aracının kurulumu için gerekli kontrollerin yanı sıra iklim kontrolü ve spor koltukları satın alıyor.

Son olarak, sınıfının en iyisi S line A3 serisi, 18 inç alaşımları, daha keskin S line gövde stili, xenon farlar ve yarı deri döşemeyle öne çıkıyor. Bilgi-eğlence ekstraları, iç yükseltmeler ve sportif süspansiyon eklemek için daha fazla paketler gereken rotaya ulaşacaktır.

Bu detaylar Audi A3’ün rakipleriyle nasıl karşılaştırılır?

19,205 sterlinden başlayan A3 cheekily, BMW 1 serisini yaklaşık 100 £ düşürüyor, ancak BMW daha güçlü motorlara sahip olsa da – 116i 136bhp için iyidir – 1.4 A3 120bhp’a sahiptir. Mercedes, radikal olarak farklı üçüncü nesil A sınıfı için fiyatlarını henüz açıklamadı, ancak fiyatların Audi’nin £ 19k testine çok yakın bir yerde başlamasını bekliyoruz.

Audi, bu yeni A3 modelinin tasarım cephesinde çok güvenli bir oyun oynamış olabilir, ancak Audi’nin delilik eksikliğinde bir yöntem var – markanın satışları 2011’de% 19 oranında düştü; 2003’den

Yeni Audi A3’ün Eylül 2012’den itibaren İngiltere’de satışa sunulduğunda başarının devam ettiğini görmeyi bekliyorduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir