Audi A3 ve S3 Sedan (2013) ilk resmi resimler

Audi, beş kapılı Audi A3 Sportback ve A4 sedan arasındaki ince boşluğu bu yeni model: A3 Sedan ile kapattı. Tüm A3 güç aktarma ve düzeltme seçeneklerinde mevcut olan bu ilk resmi fotoğraflarda görüldüğü gibi, birkaç ay içinde 296bhp S3 sürümü uygulanacak.

Audi A3 Sedan Salonunu nasıl güvercinim?

Skoda Octavia ve VW Jetta gibi diğer aile arabalarının üstünde fiyatlandırılacak premium küçük bir salon. Avrupa’da meraklı bir şey olmasına rağmen, küçük salonlar Çin’de (A3 Salon’un en büyük pazarı) ve salonların normal hatchback’lerden veya mülklerden daha arzu edilen bir görüntü statüsü taşımaya devam ettiği ABD’de büyük işler. Yine de, İngiltere Audi hayranları 2013 yılında bir tane satın alabilecek.

A3 Saloon, 4.46m uzunluğunda A3 Sportback’ten 30mm daha uzun – VW Jetta veya Skoda Octavia gibi çentiklerden 20mm daha kısa.

Stil hiç de şaşırtıcı değil – bu bir Audi, sonuçta – ancak geçen yıl gördüğümüz A3 e-tron salon konsepti ile şekil tanıdık. Yeni A3 Sedan’ın başrolünü içeren Audi’nin elektrikli otomobil planlarının tam hikayesi için buraya tıklayın .

Derinin altındaki her şey düzenli mi Audi A3?

Evet, bu kötü bir şey değil – yeni A3 iyi bir araba . Motor seçenekleri? Benzinler 1.4 veya 1.8 litre TFSI formunda gelir veya dizel fanlar 2.0 litrelik TDI’ya sahip olabilir. Altı vitesli bir manuel şanzıman standarttır, ancak sıcak S3 versiyonunun bu resimlerinde görüldüğü gibi bir S-tronic otomatiği seçeneği var.

S3 Sedan, 296bhp 2.0 litre turboşarjlı bir motora ve Quattro dört tekerlekten çekişe sahip. S-tronic kullanarak (kılavuzda 5.3sec) 4.9sec’de 62mph’ye ulaşacak ve 155mph’de göze çarpacak. Audi, S3 Sedan’ın bu yılın ilerleyen saatlerinde İngiltere’de sipariş vermeye hazır olduğunu, 2014’ün başlarında ilk teslimatlarla hazır olduğunu onayladı. Pişirme modelleri henüz tarihte resmi bir kelime olmamasına rağmen, İngiltere kıyılarına daha erken ulaşacak.

İçeride, A3 Saloon ailesi beş kişiliktir ve mükemmel A3 kabin kilidi, A3 hatchback serisinden stok ve tırtıllı metal topuzlar taşır. Audi MMI arayüzü ve isteğe bağlı otomatik frenleme / adaptif cruise control güvenlik cihazları gibi bilgi-eğlence seçenekleri de tanıdık A3 ile paylaşılıyor.

>> Audi, İngiltere’de bir A3 salonu sunmakta haklı mıdır, yoksa hatchback versiyonlarına mı odaklanmalı? Aşağıdaki A3 Sedanı hakkında görüşmek için ‘Yorumunuzu ekle’ seçeneğini tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir