Audi A5

Audi A5 yeni A4 habercisi

Audi’nin yeni A5 kupası, bu sonbaharda Frankfurt Otomobil Fuarı’nda başlatılacak olan yeni A4’ün temelini oluşturacak. İki kapının zarif görüntüsünün, normal bir salona aktarıldığını, gergin bel ve burun tedavisini esasen yerine getirmeyi bekleyin. A5, Audi’nin yeni orta büyüklükteki kupasıdır ve BMW 3 serisi coupe ve Mercedes CLK’nın beğenisine yöneliktir. Bir sonraki A4’ün görünümüne işaretçiler sağlamanın yanı sıra, daha iyi ağırlık dağılımı için ‘ön-orta’ kurulumla yeni bir mühendislik paketine giriyor.

‘Ön-orta’ bir motor mu diyorsunuz?

Evet. Audi uzun süre önden çekişli sürüşe güveniyor ve A5’teki yeni kurulum yol tutuşunu iyileştirmek için tasarlandı, böylece otomobilleri köşelerden bu kadar rahatsız edici gelmiyor. Dingil mesafesi gerilir, ön aksı öne iter ve motoru geri görürsünüz. A4, A6 ve A8’in bir sonraki yinelemesinde tekrarlanacak olan bir inşaat sistemidir. Audi’nin son zamanlarda R8 supercar, TT coupe ve RS4 spor salonu ile formda olduğunu akılda bulundurarak, uzun süredir kullanım sorusunu çözdüklerini umuyoruz.

Yeni A5’in görünüşünü beğendim, ne zaman alabilirim?

Yeni coupe Temmuz ayında geldi ve en ucuz model için yaklaşık 28.000 £ ‘dan, S5 için ise 40 bin sterline yükseldi. S4’ün doğal emişli V8 ve quattro aktarma organlarını hoş bir şekilde hızlı bir coupe yapmak için kullanıyor. Metal içinde iyi görünüyor mu? Tasarım patronu Walter de’Silva, üzerinde çalıştığı ‘en güzel araba’ olarak nitelendirdi ve akıllı göründüğünü itiraf etmeliyiz. Bu dörtte üçlük görünüm biraz Lexusy’a bakabilir, dikkat et.

Audi şovunda başka neler var?

Cenevre’deki her stant yeşil araba haberleriyle dolup taşıyordu ve Audi’ler farklı değildi. A3 1.9 TDI E, bazı şaşırtıcı ekonomi avantajları için yeniden tasarlanmış motor yönetimi ve daha uzun dişli özelliklerine sahip yeni, daha zayıf bir A3 modelidir. Ortalama 62mpg olacak ve 119g / km CO2 emisyonunda Mevcut 105bhp dizeline benzer bir fiyata, bu yaz üç ve beş kapılı Sportback rehberlerinde satışa sunulacak.

Audi neyin peşinde?

Marka şu anda yanıyor – bugün 24 model ve türev satıyor, ancak 2009 yılının sonunda 40’a fırlayacak. Tüm satışlar 2015 yılına kadar 900.000’den 1.5 milyona çıkacak bir planın parçası. pazarın parçalanması, Audi, yelpazesindeki tüm boşlukları tıkamakla meşgul. Yeni A1, Mini’nin sahip olduğu üstün süpermini segmentini ele almak için tasarlanırken, 4×5 orta büyüklükte olan Q5 2008’de gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir