Audi A6 Allroad (2012) ilk resmi resimler

Bu yeni Audi A6 Allroad, A6 serisinin üçüncü ve son eki. Audi’nin üçüncü nesli A6 Allroad ve bu yeni model resmen Mart ayındaki 2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Yeni Audi A6 Allroad sadece yeni bir emlak mı?

Audi sizlere ‘her türlü yol için Avant’ demeyi tercih ederdi, fakat özünde Allroad biraz daha fazla gövde kaplaması olan yüksek hızlı bir A6 Avant. Allroad, Avant kardeşinden altı santimetre yükseklikte oturur ve alevlendirilmiş tekerlekler ve ek tampon ilavesi sayesinde, aynı zamanda çok da büyüktür. Plastik yan eşikler, dikey olarak ızgaralanmış bir ızgara, çift egzozlar, tavan çubukları ve paslanmaz çelik alt gövde koruması Allroad’a özgü değişiklikleri tamamlar.

İçinde çoğunlukla standart A6 ücreti var, ancak MMI multimedya sistemi şimdi A6 Allroad’un perdesini gösteriyor, tekme plakaları ‘Allroad’ ve halıların ve gösterge panelinin siyah olduğunu söylüyor.

Ve güç?

Dört adet V6 motor sunuluyor ve yakıtın ucuz olduğu bir ülkede yaşamıyorsanız, 3.0 TFSI güçlendirilmiş benzin ünitesi muhtemelen sizin için değil. Tepe gücü 306bhp, toplam tork 325lb ft, 0-62mph 5.9 saniye sürer, ancak toplam yakıt tüketimi 31.7mpg’dir. Üç 3.0 TDI’dan biri için tercih etmek en iyisi…

3.0 TDI 201bhp / 332lb ft
3.0 TDI 241bhp / 428lb ft
3.0 TDI 308bhp / 479lb ft

En az güçlü olan motor, 46.3mpg ve 159 / km CO2 değerlerine ulaşırken, twin-turbo 308bhp TDI, 5.6 saniyede 62mph hıza varabilir; diğer üç motor Audi’nin yedi vitesli çift kavramalı S-tronic şanzımanını kullanırken ikincisi sekiz vitesli bir otomatik şanzımana eşleştiriliyor.

Tüm modellerde, Audi’nin Quattro dört tekerlekten çekiş sistemi bulunur, çekiş ve virajlara yardımcı olmak için iç tekerlekleri virajda frenleyen bir tork vektörleme sistemine sahiptir. Adaptif havalı süspansiyon da standarttır ve A6 Allroad’u öncekilerden 10 mm daha yükseğe kaldırabilir – sistem aynı zamanda aracı yüksek hızlarda 15 mm düşürür.

İngiltere satışları 2012 yazında başlıyor.

>> Aşağıdaki ‘Yorum ekle’ seçeneğini tıklayın ve Audi A6 Allroad hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir