Audi A6 Avant (2011) ilk resmi resimler

Yeni Audi A6 Avant, şu anki araba Blighty’deki A6 satışlarının% 43’ünü oluşturduğu için Audi UK için çok önemli bir yeni model. Yeni Audi A6 Avant, değiştirdiği modelden daha büyük, daha hafif ve daha iyi.

Öncelikle önemli şeyler – yeni Audi A6 Avant’daki bagaj ne kadar büyük?

Birazdan oraya varacağız, ancak önce isteğe bağlı ‘jest kontrollü’ bagaj kapağını açıklayalım. Teklifimiz: ‘Arka tamponun altındaki belirli bir hareket düzeni sistemi aktive ediyor ve kapak otomatik olarak açılıyor’.

A6’nızın arkasında yapmak için ne kadar garip bir hareket yapmanız gerektiğini bilmiyoruz, ancak bir kez arka kapağı açmak için el hareketi yaptıktan sonra, içeride 565 litrelik bir taşıma botu bulacaksınız. kapasite. Maalesef mevcut A6 Avant ile aynı kapasiteye sahip ve koltuklar katlanmış durumdayken 1680 litre mevcut arabadan sadece 20 daha fazla. Bagaj boşluğunda önemli bir artış olmamasından dolayı eğimli D-kolonlarını suçla.

Avant’ın iç kısmının geri kalanı standart A6 ücrettir… bu, birinci sınıf yapım kalitesi, sınıfında lider malzemeler ve A7 ile paylaşılan aynı derecede gelişmiş kullanıcı arayüzü anlamına gelir.

Motorlar, şanzımanlar vb. Lütfen?

Müşteriler altı motor arasından seçim yapabilir; dört mazot, iki benzin ve hepsi doğrudan yakıt enjeksiyonuna sahiptir. Çoğunluk sadece dört tencere ünitesiyle, önden sürücülü sadece 2.0 TDI ile 174bhp, 56.5mpg ve sadece 132g / km CO2 ile ilgilenecek.

Diğer üç yağ brülörü, aynı 3.0 TDI’nın versiyonlarıdır, 201bhp, 241bhp (Temiz Dizel boşluğu izleyecektir) ve 308bhp. Sonuncusu iki turboya sahip, 5.4 saniyede 62mph’e ulaşıyor ve elektronik sınırlayıcıya 155mph’de kolaylıkla çarpıyor. Doğal olarak tek olan aspire edilmiş motor Audi’nin 2.8 FSI ünitesi, diğer benzin ünitesi ise 3.06 adet TFSI ve 296bhp.

Şanzıman seçimine gelince, altı vitesli bir el kitabından sekiz vitesli bir otomobile kadar, CVT ve yedi ileri vitesli çift kavramalı S-tronic aralarında dört teklif var. Güç sadece öne ya da dört tekerleğe gidebilir ve Quattro donanımlı bir araç seçildiyse, Spor diferansiyel belirtilebilir ve arka tekerlekler arasında güç dağıtabilir. Audi donatıldıkça, ‘A6 Avant, raylardaymış gibi sürülüyor’ diyor. Çeviri sırasında bir şey kaybedildi, ya da yolculuk aslında saçmalık.

Yeni Audi A6 Avant’ın yerine arabadan daha temiz ve daha yeşil olduğunu varsayıyorum?

Düşük kerb ağırlıkları ile birlikte (Audi, A6 Avant’ın gövdesinin yaklaşık% 20’sinin alüminyum bileşenler kullanılarak üretildiğini düşünür, yani bazı modeller öncekilerden 70 kg daha düşüktür) ve standart durdurma / çalıştırma teknolojisi, yakıt tüketimi% 18’e kadar artırılır .

Tüm versiyonlar, motoru, şasiyi ve yardım sistemlerini değiştirmek için Audi, Drive Select sistemi, Comfort, Auto, Dynamic ve Individual modellerine sahiptir. Tüm modeller 2.8 FSI’yi de barındırarak yakıt ekonomisini iyileştirmek için önyargılı bir Verimlilik moduna sahiptir.

Başka herhangi bir şey?

Tabii ki. Adaptif havalı süspansiyon, RS5’te kullanılana benzer dinamik direksiyon, baş üstü ekran, masaj ön koltukları, internet erişimi, dört kamera kullanarak 360 derecelik park sistemi, S-line paketi gibi şaşırtıcı uzun bir seçenek listesi var. bir gövde seti, daha büyük tekerlekler ve 30 mm daha düşük süspansiyon, akustik cam, 20 inç çapa sahip tekerlekler… nefes alın … 15 hoparlörlü Bang & Olufsen ses sistemi, radar kılavuzlu adaptif cruise control sistemi Otomobilin en yüksek hızı, park yardımı, şerit yardımı ve Audi’nin ‘görsel ve teknik açıdan büyüleyici bir seçenek’ olduğunu iddia ettiği LED farlar ve arka lambalar.

A6 (ve kapsamlı seçenekler listesi) fiyatları henüz açıklanmadı, ancak giriş seviyesi 2.0 TDI için yaklaşık 30.000 sterlin olduğunu düşünüyor; İngiltere satışları 2011 yılının sonuna doğru başlıyor. Gelecek yılın başlarında 2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Allroad versiyonunun görünmesi bekleniyor.

>> Aşağıdaki ‘Yorum ekle’ bağlantısını tıklayın ve yeni Audi A6 Avant hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir