Audi A8 (2007) facelift: ilk resmi resimler

Bir başka yaşam ortasında facelift? Bunun nesi heyecan verici?

Aslında düşündüğünden daha fazla. Audi ön tamponu henüz değiştirmedi, birkaç yeni renk ekledi, sonra bunları bir fotoğraf stüdyosuna gönderdi (bu şeyleri yapmış olmasına rağmen). Ayrıca – bekleyin – göze çarpmayan yöneticinin tercih ettiği motorun içine yepyeni bir motor düşürdü. Resimlerden fark edebileceğiniz gibi, A8 içten ve dıştan çok küçük bir kozmetik ameliyat geçirdi, yeni bir ızgara, yeni bir alaşım tasarımı ve entegre göstergelere sahip yeni kapı aynaları gibi vurgulamalar yaptı. Ancak, ana değişiklikleri görmeyeceksiniz, onları hissedeceksiniz.

Sakın söyleme, daha yeşil yaptılar, değil mi?

Er, doğru. Ancak Lexus’un şu anki hibrid LS600h’sinden farklı olarak Ingolstadt’taki bobinler, amiral gemilerinin limuzinlerini daha çevreci hale getirmek için eski moda ağırlık ve güç azaltmayı tercih etti. İlerlemeyi daha temiz ve daha ekonomik hale getirmek için 2,8 V6 FSI benzinli motor piyasaya sürülmüştür, bu nedenle dizel lambanızdaki yağ değilse de, düşük CO2 motorunun vergi ve vicdan kırılmalarını hala arzu ediyorsanız, bu büyük salonunuzun çözümü olabilir sıkıntıların.

Tamam, bu yüzden daha ekonomik, ama biraz yavaş olmayacak mı?

Şey, roket değil, ama A8’in hafif alüminyumdan yapıldığını unutmayın, bu nedenle 1,7 tonun altındaki ortalama büyük salonunuzdan daha hafiftir. Arial Atomu üstüne bağlayın ve hala LS600h’den daha az ağırlığa sahip olacak ve size pompalarda daha iyi bir geri dönüş sağlayacaktır. Bu yeni giriş seviyesi A8, ortalama bir motora benzeyen bir rakam olan 34mpg. Üstelik sadece daha temiz, sadece 199g / km CO2 ile. 210 beygir gücündeki motor, büyük A8’den 62mph’ye sekiz saniye düz basıyor, ancak şansınızı bunu parçalamak için satın almayacaksınız; 207 lb ft tork, sizi zahmetsizce şehirden çekmek için yeterli olmalıdır.

Audi A8’de başka hangi değişiklikler yapıldı?

İyileştirilmiş adaptif havalı süspansiyon ürün yelpazesine yerleştirilmiş, tüm darbelerin en çok dakikasını yumuşatmak daha iyi ve ses yalıtımı iç gürültüyü, özellikle de yol gürültüsünü kesmek için optimize edilmiştir. Ayrıca otoyoldaki başka bir arabanın yoluna girerseniz direksiyonun titremesini sağlayacak yeni bir yan uyarı sistemi de var. Deri altında küçük değişiklikler de yapılmıştır; daha keskin bir direksiyon düzeneğinin ve revize edilmiş damper ayarlarının, virajlardaki tepkileri iyileştirdiği iddia ediliyor. Sonuçta, favori lüks otomobillerimizden biri için temiz bir yüz germe. Bu yaz daha sonra kullandığımızda işe yarayıp yaramadığını bileceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir