Audi Q3 için facelift süresi (2015)

Audi, Q3 serisine 2015 için temiz bir bahar, hafif bir yüz gerdirme ve motor serisinde çeşitli güncellemeler veriyor. Ateşlenen RS Q3 versiyonuna da benzer bir tweaks turu uygulanacaktır.

O zaman 2015 Audi Q3’teki yenilikler neler?

Dışarıdan başlayarak, ızgara için yeni bir kenarlık, farklı tamponlar ve bazı yeni tekerlek tasarımları. Audi’nin yayınladığı resimlere bakılırsa, bazı oldukça geniş çaplı seçenekler var.

Farlar da, Xenon üniteleri ve giriş seviyesi SE modellerinde standart LED gündüz sürüş farları ve üst S line ve S line Plus süslemelerine yerleştirilmiş tüm LED lambalar ile değiştirildi. LED kurulumunun bir parçası olarak, dönüş sinyallerinin göz açıp kapamak yerine lamba boyunca kaydırıldığı Audi’nin en yeni gösterge tasarımı var.

2015 Q3 serisindeki tüm modellerde artık tam renkli gövde kaplaması var ve bu da Q3’ün daha az yol dışı gibi görünmesini ve dev bir tekerlekli A3 gibi görünmesini sağlıyor.

Güncellenen motor aralığı

Tüm Q3 motorları artık daha zorlu Euro 6 emisyon reglerini karşılar ve bir bütün olarak seri biraz daha fazla güce sahiptir ve biraz daha az yakıt kullanır.

Yeni bir motor gücü mevcut: Bazı A1 ve A3 modellerinden akıllı talebe bağlı silindirik 148bhp 1.4 litre TFSI benzin ünitesi. Düşük yükler altında, yakıttan tasarruf etmek için dört silindirinin ikisini kapatabilir ve ayağınızı yere bastığınızda diğer ikisini yumuşak bir şekilde getirebilir.

Q3’te, yalnızca manuel veya çift kavramalı S-tronic otomatik seçenekleriyle önden çekişlidir. ‘Kutu Audi ile 50.4mpg’lik kombine çevrim yakıt tüketiminden alıntılar.

Ürün gamının herhangi bir yerinde, dört tekerlekten çekişli 2,0 litre TFSI benzin, 168bhp’den 178bhp’ye güç artışı sağlıyor.

Daha fazla ekipman

Burada çok heyecan verici bir şey yok. Yeni bir direksiyon simidi, farklı koltuklar ve kör nokta uyarısı, şerit tutma asistanı (gösterge panelinde görüntülenen trafik işareti hatırlatmaları olmadan, kasıtlı olarak veya başka bir şekilde belirtmeden araba şeridinde dolaşırken algılarsa hafifçe dürten) .

Audi’nin Sürücü Seçme sistemi şimdi tüm menzil boyunca monte edilmiştir, böylece kalbin içeriğine direksiyon ağırlığı ve gaz tepkisi ile oynayabilirsiniz.

Audi RS Q3’ten ne haber?

Daha önce özellikle yetersiz kalmayan 2.5 litrelik beş silindirli motoru, toplam gücü 335bhp ve 332lb ft tork alarak 28bhp artırdı, şimdi de Euro 6 uyumlu.

Daha önce olduğu gibi, dört tekerleğin hepsini, güncellemenin bir parçası olarak daha hızlı vites değişimi için alevlendirilmiş yedi vitesli çift kavramalı şanzıman üzerinden sürüyor. Ekstra güçle birleştirildiğinde, 0-62mph zamanın 5.2’den 4.8 saniyeye düştüğü anlamına gelir. Sadece bir an için düşünün: birçok Porsch’tan daha hızlı bir test sprint. Audi’nin en küçük SUV’sında!

Audi mühendisleri de fren disklerine bir kez daha gittiler ve kilolarını bir kilogram azalttılar.

İngiltere için fiyatlar ve ekipmanlar hala teyit edilmekte olup, güncellenen RS Q3 Ocak 2015’ten itibaren sipariş edilebilir.

CAR’ın mevcut Audi RS Q3 incelemesini buradan okuyun .

Yeni Audi Q3 serisinin fiyatı nedir?

Fiyatlar 25.340 £ ‘dan başlayarak ilk 2.0 TDI Quattro için 30.820 £’ da yükseldi. İngiltere’ye ilk teslimatlar 2015 baharı için planlanıyor.

Audi A6 serisi 2015 için benzer güncellemelerden geçti. Geçen ay güncellenmiş Audi A6 Avant Ultra modelini kullandık: incelemeyi buradan okuyun .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir