Audi Q3 SUV üretim için onaylandı

Audi 2011’de Q3 SUV’u üretime sokacağını onayladı. Yeni otomobil İspanya’da bir Seat sitesine kurulacak ve Audi araca 300 milyon avroluk yatırım yapıp yılda 80.000 birim üretmeyi bekliyor.

Audi Q3’ü mü üretiyor? Bu durgunluğun ortasında kalın bir hareket

Evet, ama Ingolstadt, yeni 4×4’ün 2011’deki Seat’s Martorell tesisinden çıkmasıyla dünyanın daha iyi ve daha parlak bir yer olacağını umuyor – A1’i göreceğimiz aynı yıl.

Audi başkanı Rupert Stadler, “Tüm ilgili faktörlerin derinlemesine değerlendirilmesinin ve çeşitli sahaların uluslararası karşılaştırılmasının ardından Martorell’i seçtik” dedi. “Bu İspanyol sitenin verimliliğine, üretim bölümünün mükemmel kalitesine ve yüksek eğitimli personeline güveniyoruz. Rekabet üstünlüğümüzü arttırmak ve yaklaşık 1200 işin korunmasına yardımcı olmak için Grubun sinerjilerini kullanacağız. Karar ayrıca, diğer Audi lokasyonlarındaki işyerlerini korur. ‘

Ancak Audi, Avrupa üretimini onaylarken, ABD’de üçüncü çeyreğin üretilip üretilmeyeceği kararını erteledi.

Sadece Q3 nedir?

Audi, arabayı ‘koltuk pozisyonları, tekerlek ebadı ve tipik bir SUV’un yerden yükseklik karakteristiği olan bir coupe benzeri beş kapılı SUV’ olarak tanımlamaktadır. Senin ve benim için Q5’in altına oturmak ve BMW X1’i kullanmak korkak bir 4×4.

Q3, ilk olarak 2007 yılında Şangay Otomobil Fuarı’nda gösterilen Cross Coupe konseptiyle dünyaya önizlendi. Üretim arabası, VW Tiguan’ın temel döşeme mimarisini kullanıyor ve Audi’nin Quattro dört tekerlekten çekiş sistemi (elbette) mevcut olacak, ancak çevre dostu bir önden çekişli sürüş modelinin de otomobillerde olduğu düşünülüyor.

Motor kaputu altında 168 ve 207bhp üreten bir çift 2.0 litrelik TFSI motoru olacak, ancak satışların büyük çoğunluğu 138 ve 168bhp kisvelerinde mevcut olan 2.0 litrelik dizel olacak.

>> Q5 yerine Q3 satın almak ister misiniz? Yeni model, Q5’in kârlılığını da içine alacak, tıpkı o otomobilin Q7’nin para kazanma kabiliyetini zayıflattığı gibi mi? BMW X1 ister misiniz? Aşağıdaki ‘Yorum ekle’ seçeneğini tıklayın ve söyleyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir