Audi range proliferasyonu, Q20 liderliğindeki 2020 yılına kadar 60 modele yükseldi

Audi, ürün yelpazesinin genişlemesinin bir sonraki aşamasına geçmek üzere – ve Audi alıcılarının karşılaştığı seçim, çapraz geçişler, niş modelleri ve hızlı performans gösteren yüksek performanslı dizel modeller ile daha da kafa karıştırıcı olacak.

Başkan Rupert Stadler, CAR’a, Audi modelinin yeni model proliferasyonunun durmadan devam ettiği için 10 model daha uzatılacağını söyledi.

Stadler, “Şu anda 50 model hattımız var ve bu on yılın sonunda 60 modele çıkacak” dedi.

Audi ürün yelpazesini 60’a çıkardı: Sırada ne var?

Stadler, en yakın showroom’a gideceğiniz ekstra 10 Audis’in makyajını yapmayı reddetti, ancak CAR’a gece boyunca Kopenhag’da yapılan bir röportajda önemli bir rehberlik etti.

Onaylanan bir model yeni Q1 geçitidir. Bebek Q1, Audi’nin planlanan SUV portföyündeki en küçük SUV ve Stadler, Q3’ün A3’ten uzaklaştırıldığı gibi, A1’den yeterince farklı olacağına söz verdi.

“2015 yılının sonunda veya 2016’nın başında belki de ilk çeyreği göreceksiniz” dedi. Audi Q1, Almanya’daki Ingolstadt fabrikasında A3, A4 ve A5 ile birlikte inşa edilecek.

Audi Q1, geniş tabanlı SUV stratejimizin bir parçasıdır. [MQB Golf benzeri modüler enine motor konseptine dayanarak tasarlanmıştır ve Q serimizi en altta toplayacağız. ‘

Audi aralığında daha ne kadar yer var?

Audi’nin spor türevlerini yeni modeller olarak sınıflandırdığını; Örneğin S3, Audi’nin sayma metodolojisinde bağımsız bir üründür.

Bu nedenle, 10 ekstra ekstra Audis geliyor, yeni modeller piyasaya sürmek yerine, mevcut modellerden toplanan vücut stilleri olabilir. “C- ve D-segmentlerinde [Audi A6 / A7 ve A8 aileleri isimlendirmesi] 70.000-80.000 € parantezin üstündeki alanda potansiyel var. A4 ve A5 çeşitlerimizle neler yaptığımıza bakın – salonlarımız, Avants, coupes, Sportback’lerimiz var… ‘

Bu, büyük Audis’in daha fazla nişe dönüşmeye devam edeceğini, daha fazla Sportback, emlak ve darbe ile BMW ve Mercedes’ten gelen rakipleri eşleştirmek için yürütme sektörü parçaları olarak daha da ileriye gideceğini gösteriyor.

Audi S ve RS dizelleri geliyor

Stadler, önümüzdeki aylarda da şirketin daha yüksek performanslı dizel modelleri piyasaya süreceğini belirtti. SQ5 Audi’nin ilk hızlı dizel ve en az bir diğer S-badged hızlı derv boru hattında, CAR onaylayabilir.

Başkan, RS5 dizel konsept otomobilinin ürün gerçekliğine de dönüşebileceğini itiraf etti. 3.0 litrelik Bi-TDI, markanın ilk RS dizel modeli olacak ve geleneksel üfleyicilerine elektrikli bir turboşarj ekleyecekti.

Le Mans’da yüksek güçlü bir dizel ile kazanabileceğimizi gösterdik, neden yolda değiliz? Audi’de önce test eder, sonra müşterilere getiririz. Bu her zaman niyetimizdir. ‘

Sport Quattro konsepti oluşturulabilir mi? Muhtemelen, ama ‘anlatmak için çok erken’ dedi Stadler. “Yeni modellerimizin çoğu, genç mülk sahiplerinin Audis’e girmesini hedefliyor. A1 bizim için büyük bir başarı oldu; A1 müşterilerinin% 80’i daha önce hiç Audi’de bulunmamıştı. ”

Audi neden büyümeye devam ediyor?

Stadler, Audi’nin 2020 yılında 2 milyon yeni otomobil satışını geçmeye çalıştığı için model yelpazesini büyütmeye devam etmesi gerektiğini söyledi. Audi, 2013 yılında bir önceki yıla göre% 8.3 artışla 1.575.500 otomobil sattı. Stadler, “Bu yıl 1,6 milyonu aşacağız” dedi. Ve bunun gerçekleşmesi için Ar-Ge’ye ve üretime 22 milyar Avro pompalıyor.

Hiç şüphesiz; Bu, Volkswagen Collossus’un iş başında. Audi’nin iddialı hedeflerine ulaşmasına karşı bahis koymak isteyen var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir