Audi RS Q3 konsepti (2012) ilk resmi resimler

Audi, giriş seviyesi Q3 soft-roader’ın performans amiralinde yinelemesine şununla işaret ediyor: RS Q3 konsepti. Şimdilik sadece bir tasarım çalışması, ancak teknik özellik üretime hazır olmaya çok yakın …

Bu Audi Q3’ü bir RS rozetine layık yapan şey nedir?

Büyük ölçüde, Audi’nin RS5 ve RS3 ile tercih ettiği bileşenlerin aynı uygulaması. Agresif bir gövde takımı, karbon fiber ön aprondaki Lamborghini tarzı havalandırma delikleri, alevlenmiş ayakkabı uçları ve arkadaki R8 V10-benzeri oval egzoz borusu şeklindeki karbon difüzör tarzı düzenleme gibi familar RS işaretleyicileri ile tutum yaratıyor.

Yirmi inç alaşım jantlar dört köşeye de oturmakta ve 255/30 profil kauçuk giymektedir. Genişletilmiş frenleri içerirler – ön üniteler uzun süreli zor kullanımda durma gücünü artırmak için karbon seramik disklerdir.

Muhtemelen Audi RS Q3’ün büyük ızgaraları ve frenleri, çok yeni bir motor yüzünden gerekli?

Doğru. Ve poz vermek için … Fakat RS Q3, RS3 Sportback’te bulunan 2.5 TFSI turbo beş tencerenin soluk alan halini alıyor. Quattro dört tekerlekten çekiş, yedi vitesli bir S-tronic şanzıman ile tekerleklere 355bhp sağlıyor. Audi, bunun 5.2 saniyede 0-62mph ve 165mph düzlük çıkmadığını iddia ediyor.

Temel olarak, burada sahip olduğumuz, büzülmüş sarılmış bir SUV içindeki bir TTRS Plus aktarma organıdır .

İç mekan aynı derecede sportif niyetle dolu mu?

Tabii ki, ve çok mavi, çizme için. Ağır destekli RS markalı koltuklar mavi dikişlere ve Alcantara’nın öne çıkan özelliklerine sahiptir. Deride başka bir yere batırılmış, parlak ışık saçan mavi dokuma karbon fiberde zarif bir gösterge panosuna bakarlar. Marka düz dipli direksiyon simidi bile, bir miktar doğal mavi karbon elde ediyor.

RS Q3’ün motor şovuna ev sahipliği yapan bir hediye olarak takometre sayıları geleneksel Arap rakamlarından ziyade Çince karakterleri gösteriyor.

RS-spec Audi Q3’ü ne zaman alabilirim?

Şimdilik, yapamazsınız ve Audi üçüncü çeyrek için potansiyel üretim konusunda çok sıkı durmaktadır. Ama bu kesinlikle mümkün. Parça kutusu mekaniği kullanımı sayesinde konsept hakkında çok fazla tuhaf bir şey yok ve bir RS modeli kesinlikle vanilya Q3 dizilişine bir miktar joie de vivre enjekte eder.

Yakında RS4 Avant ve 2012’nin sonuna kadar kapalı olan bir RS6 ile Quattro GmbH, şu an için kesinlikle plakalarında bol miktarda var, ancak RS markalı ilk Q modeli, özellikle BMW daha sıcak bir X1 çıkarsa, 2013 için kesinlikle bir olasılık. Bu alanı izle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir