Audi RS4 Avant (2012) ilk resmi resimler

Bu, 444bhp’lik bir süper mülk olan Audi RS4 Avant. Bu, Mk3 RS4 Avant ve yalnızca Avant olarak sunulacak (ilk RS4, sadece emlak için çift turbo bir V6, ikincisi, M3 için mükemmel bir V8 motorlu rakibi ve salon ve Avant rehberlerinde mevcut).

Öncelikle önemli şeyler – Audi RS4 Avant Labrador ve bagajım için ne kadar alana sahip?

1430 litreye kadar bagaj alanı var. Hareketli…

RS4 Avant etkili bir şekilde RS5 Coupe’nin beş kapılı versiyonudur. Bir yandan bu iyi bir şey: yüksek devirli, 4.2 litrelik V8, dört tekerlekten çekiş ve yedi vitesli akıllı iki vitesli S-tronic şanzıman var. Bu, 8250rpm’de üretilen 444bhp artı 4000 ila 6000rpm arasında bir tıknaz 317lb ft anlamına gelir. 0-62mph, pencereye çarptı ve pencereye çarptığında arkaya 4,7 saniyede gönderilir, en yüksek hız 155mph ile sınırlandırılır ve Audi’ye biraz daha fazla para verirseniz, bu sınır 174mph’ye çıkarılabilir. Resmi yakıt tüketimi 25.7mpg’dir.

Peki kötü haber ne?

Kötü haber şu ki, RS5 Coupe çok fazla polis değildi. Kalite seviyeleri, yüksek hızlı kararlılıkta olduğu gibi mükemmeldir ve minimum yaygara ile hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. Ama eğlenceli değil. Nüfusun% 99’u ile ilgisi olmayan yanlardaki slaytlardan da bahsetmiyoruz, bunun yerine heyecan verici olmayan bir kavşakla bile mücadele eden topaklı sürüş ve kurşunsuz direksiyondan.

R8 supercar bir yana, son RS4 nesiller için Audi’nin en iyi arabasıydı, bu yüzden bu üçüncü kuşak über-vagonun yaşayacakları çok şey var.

Yeni Audi RS4 Avant hakkında başka ne biliyoruz?

Quattro dört tekerlekten çekiş, standart bir 40:60 önden arkaya güç ayırma sporuna sahip taç dişli merkez diferansiyeliyle standart ancak ön tarafa% 70 veya% 85’e% 100 tork gönderme kabiliyetine sahip. arka Ayrıca, tork vektörleri de var, elektronik aksam kaymayı azaltmak için iç tekerlekleri frenlerken, opsiyonel Spor diferansiyel arka tekerlekler arasında güç dağıtabiliyor.

Kasa tipi RS4 Avant, normal A4 Avant’tan 20 mm daha alçakta oturur ve RS4’e özgü gövde kiti sayesinde 20 mm daha uzun ve 24 mm daha geniştir. Gümüş kanatlı aynalar ve ikiz oval egzoz da bu RS modelini işaret ediyor. On kollu, 19 inç alüminyum jantlarda dövme standart olarak bulunur, isteğe bağlı olarak 20 inç jant bulunur. 380mm ön karbon seramik diskleri pahalıya mal eden bir fren yükseltme (365mm ön disk) var.

Audi’nin Sürücü Seçimi sistemi standart olarak uygundur ve direksiyon, S-tronic ‘kutusu ve gaz kolu için Konfor, Otomatik ve Dinamik modlar sunarken Dinamik Sürüş Kontrolü (DRC) viraj alma sırasında dengeyi sağlamak için çapraz bağlı amortisörler sunar.

İç mekanda, spor koltuklardan karbon kaplamasına kadar, bir dizi RS4 rozeti saçan bir dizi RS yükseltmesi bulunurken, tıknaz kova koltukları isteğe bağlı bir ekstradır.

Audi UK henüz fiyatları açıklamamış, ancak yeni RS4 Avant 2012’de kıyılarımıza ulaştığında 55.000 – 60.000 sterlin üzerinde düşünmektedir.

>> Audi RS4 ile ilgili daha fazla haber almak için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir