Audi RS5 motoru onaylandı, ayrıca RS5 cabrio

Audi, 4.2 yeni litre V8’in doğal olarak aspire edilen gizli RS5’ine sığabileceğini belirtti. RS5’in bu motorun çift turbo yinelemesini kullanacağını daha önce bildirmiştik, ancak kıdemli bir kaynak bize zorlamalı endüksiyon özelliği getirmeyeceğini söyledi.

En son Ingolstadt teknik bilgisi ile güçlendirilmiş olmasına rağmen, giden RS4’ü çalıştıran aynı yüksek devirli motorun söylendiği. Bununla birlikte, önceki açıklamalar, dört noktadan birkaç saniye içinde 450bhp ve 332lb ft, 0-62mph civarında çıktılara ve birkaç kilo kesen ağırlık tasarrufu sağlayan uygulamaların olasılığına işaret ederek hala doğrudur.

Buradaki casus videomuzda RS5’i çalışırken izleyebilirsiniz.

Ne zaman yeni bir Audi RS5 (2009) alabilirim?

RS5’in 2009 yılının sonunda showroomlarda başlatılacağını ve bir cabriolet versiyonunun daha sonraki bir tarihte sıraya gireceğini de teyit edebiliriz. Son vuruşta, RS4 Cabrio’dan sonra RS rozeti giymek için ikinci Audi soft-top haline gelecek.

Ne yazık ki, RS5 ailesinin fiyatı önceki tahminlerimizin etkisinde kaldı. 55.000 £ civarında spekülasyon yaptık, ancak bunun İngiltere pazarında “60k £ ‘ın üstünde olacağını duyduk.

Stop-start Audis bugün açıklandı

Bugün Audi’nin yüksek devirli, yüksek performanslı motorları değil. Şirket, daha çevreci sürüşü teşvik ederek mpg ‘yi artırmak için stop-start ve sürücü yardımı önlemlerini içeren bir dizi yakıt tasarrufu önlemi açıkladı.

Stop-start, 2009 yılının son çeyreğinde, frenleme sırasında aküyü doldurmak için kullanılan enerji geri kazanım sistemlerinin yanı sıra bir alternatörün boşalmasını kesecek. Tek başına stop-start’ın emisyonlardan 5 g / km’yi düştüğü ve ilk önce manuel şanzımanlı A3 1.4 TFSI ve A4 ve A5 2.0 litrelik motorlarda görüleceği iddia ediliyor.

Audi, 2007 yılına kıyasla 2012 yılına göre yakıt tüketimini% 20 azaltmayı planlıyor. Böylece, bu yeni teknolojilerin önümüzdeki yıllarda birçok alanda kademeli olarak artmasını bekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir