Audi S3 (2012) ilk resmi resimler

Audi, 2012 Paris Otomobil Fuarı’ndaki ilk S3’ün resmi resimlerini açıkladı.

Audi, sıcak kapaklara gelince neyin önemli olduğunu bilmeli, iki nesil S3’lerde 13 yıllık bir Audi geçmişi vardır. İlk izlenimlerde, yeni modelin kısıtlı stili, S3’ün dışarıdan ve dışarıdan çıkan sıcak ambar hırsızlığı yerine ince spor lüksünün geçmişine çok yakışıyor.

Yeni bir 2012 Audi S3 nasıl belirlenir

S3 standart olarak 18 inç jantlar üzerinde yuvarlanıyor. Alçakgönüllü görünümler çok fazla değişmemiş olabilir, ancak kemerli omuz çizgisi ve ızgara merkezli ön uç, önceki boxier modelinden belirgin bir ayrılma noktasıdır. 2012 S3 çömelmiş ve şık görünüyor.

Xenon farlar ve gün ışığı ile çalışan LED’ler tüm modellere monte edilmiştir ve navigasyon sistemine bağlanabilir. Evet, ışıklar görünüşte kentsel, şehirlerarası ve karayolu ayarlarına uyum sağlamak için önceden ayarlanabilir.

S3’ün kaputunun altında

İş sonunda Audi, S3’ü 296bhp üretecek olan 2.0 litrelik TFSI ünitesiyle donattı ve S-tronic otomatik şanzımanı tercih etmenizi sağlayarak Smp’i 5.1 saniyede 62mph’de başlattı.

Böyle hızlı bir hatchback için özellikle etkileyici olan iddia edilen birleşik ekonomi rakamıdır: 40mpg. Performans, ekonomi, kullanım – hemen hemen her şey – boş ağırlığı 60kg alan S3’ün diyetinden faydalandı.

Performans rakamlarını tamamlamak için Audi, S3’ün egzoz notunu belirli motor aralıklarında değiştiren ve S3’ü düşük hızlarda gizli tutan boğucu bir cihazla donattı.

Beklendiği gibi, S3’ün gücü Audi’nin Quattro sistemi üzerinden dört tekerleğe iletilirken, S-tronic modellerinde bir düğmeye basılarak çalıştırma kontrolü etkinleştirilebilir.

Yeni S3’te neler beklemeli?

Glitzy ‘S3’ işlemeli deri döşeme, Audi’nin yarış sınıfının başını sallayan düz dipli bir direksiyon simidinin yanı sıra standart olarak geliyor. Önceki modele göre biraz daha uzun bir dingil mesafesi ile S3’ün bagajı 365 litrelik bir kapasiteye sahip ve herhangi bir yükü taşımanız gerektiğinde 1000 litreye çıkarılabilir.

Üst seviye modellerde, gemide ‘bilgi-eğlence’, başlangıçta çizgi dışına çıkacak olan yedi inçlik iPad esque medya ekranı ile ele alınacak ve stereo Bang & Olfsen’e ait.

İngiltere fiyatlandırması henüz teyit edilmemiş olsa da, S3 2013 yılının başlarında bayiliklere ulaştığında 32.000 £ bölgede ödeme yapmayı bekleyin.

Yeni Audi S3’ü zorlu ‘n’ rorty Ford Focus RS yerine, VW Golf R ve Mercedes A45 AMG’ye bir alternatif olarak düşünün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir