Audi S3 Sportback (2013) fiyatlarını açıkladı

Audi, yeni S3 Sportback’in Eylül ayındaki varışından önce fiyatlarını açıkladı. BMW M135i ve Mercedes A45 AMG rakibi altı vitesli manuel için 31.260 £ ‘dan başlıyor, ancak ekstra 1480 £ ödemek ve beş kapılığa yardımcı olan altı vitesli çift debriyajlı S-tronic’ kutusunu almak isteyeceksiniz Audi 296bhp Quattro hot hatch sürümü 4.9sec’de 0’dan 62mph’ye kadar görüyor.

En yakın rakipleriyle nasıl karşılaştırılır?

Price-Wise Sportback çok daha az marjinal daha pahalı £ 31.100 M135i daha ve oldukça olan A45 AMG £ 37.845 saatinde geldiğini,. Bu tür bir değer (yeterince komik) bir bedeli var, ancak: çift debriyaj takılıyken 2.0 litrelik dört silindiri 316bhp BMW ile 62mph arasında eşleşebilir, ancak 355bhp Mercedes’in üçte birine düşüyor.

Ekonomiye gelince geriye doğru rulolar – Audi’nin 40.9mpg’lik kombinasyonu A45 AMG ile aynıdır, daha az meyveli Beemer’i 3.2mpg’a kadar yener – ve Sportback emisyonları daha da iyi yapar, ürettiği 159g / km C02 ise üç en düşük.

S3 yerine neden bir tane olsun ki?

Her ne kadar üç kapılı sabitlemesinden kısmi olarak daha yavaş olmasına rağmen, mülk 15 litre fazladan bot alanı sunuyor ve ön ve arka akslar arasında 35 mm daha uzun. Audi, Sportback’in tutumunu korurken, aynı zamanda daha önce olduğundan daha 70kg daha hafif olmasına rağmen, yeni Golf ile paylaştığı MQB platformu, Sportback’in toplamının 1445kg’a eşzamanlı olarak düşürülmesine yardımcı olmak için hem bagajlara hem de insanlara yer açabildi. ve sertliği arttırın.

Açıkçası, oldukça fazla benzerlik var ve nerede olduğunuzu kesinlikle unutmayacaksınız – S logoları direksiyon simidini, kapı eşiklerini, vites kolunu ve aletleri süslüyor – ancak Sportback, hepsi de dahil olmak üzere bazı benzersiz özellikler sunuyor -LED farlar ve 4G kullanan araç içi internet tabanlı bilgi-eğlence hizmetleri.

Hangisini almalıyım?

S3 Sportback ile çok hafif bir hız kaybı karşılığında esas olarak ekstra pratiklik kazanıyorsunuz. Alternatifler itirazda bulunmuyorsa – A45 AMG, 135i veya yaklaşmakta olan Golf R – ve yepyeni Audi için ayrılmayı sevmiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken başka bir seçenek de, daha önce ayrıntılı olarak ele aldığımız bir fikir olan S3 satın almak. bu yıl.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir