Audi S3 Sportback ve A3 facelift ilk resmi resimler

Audi A3’ü etkiledi ve tweaks en iyi ihtimalle hafif olarak tanımlanabilirken, yeni bir S3 Sportback programa katıldı. Sıcak beş kapılı, üç kapılı S3’te bulunan 261bhp 2.0 litre TFSI motorunu kullanıyor ve tabii ki quattro dört tekerlekten çekiş sistemi standart.

Dış estetik cerrahi, A3 Cabrio’nun görünüşünü serinin geri kalanına getiriyor. Tweaks, standart gündüz farları ve yeni bir ızgara ile yeni farlar içerir. Opsiyonel bi-xenon’lar LED’lere sahipken, A3’ün arka ucu da yeni kuyruk lambaları ve aracı uzatan revize edilmiş bir arka tampon alır.

Facelifted Audi A3 ve S3 için uygun mühendislik tweaks ne olacak?

VW Group’un yeni yedi vitesli çift kavramalı şanzımanında 1.6, 1.4 TSFI ve 1.8 TFSI motorlar mevcut olacak, diğerleri ise motorlarda altı vitesli S-tronic kutu seçeneğine sahip olacak. Yarı otomatik sistem 3.2 quattro’da standarttır. Audi’nin manyetik sürüş sistemi, daha üst seviye modellerde de bir seçenek haline gelirken, benzinli motorlara yapılan tüketim yüzde 15’e varan oranda azaldı.

Audi, 1996’da geriye doğru küçük bir kapakçık sunan ilk premium üreticiydi ve Ingolstadt önümüzdeki birkaç yıl boyunca bir miktar niş ürün lansmanı yaparken A3’teki değişiklikler taze kalmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir