Audi TT Clubsport Quattro: ilk resimler

CAR Online, ilk önce Speedster’den ilham alan TT’nin inşa edileceğini ortaya çıkarmıştı ve şimdi Audi resmi olarak Avusturya’daki Wörthersee Tour’da aracını tanıttı.

Audi TT Clubsport Quattro olarak adlandırılan, 2007’de aynı festivalde görülen aynı isim konseptinin güncellenmiş hali. Ve ‘296bhp’den daha fazla’ üreten turboşarjlı bir motorun yanı sıra, bugünün basın açıklaması: ‘Bu modelin küçük seri üretimi göz ardı edilemez’. Oldukça.

Küçük seri üretim aslında zaten doğrulandı. Audi’nin Orta Doğu pazarlama direktörü Bernd Rosenbichler, CAR’a şunları söyledi: ‘Bu arabayı buraya getirmeyi hayal edip edemeyeceğimizi [Audi AG’den] istedi. Bu otomobilin dünya prömiyerini burada yapmayı ve sonra sadece bölge için başlatmayı planlıyoruz. ‘

Doğru, Audi TT Clubsport Quattro’nun detayları lütfen

Şimdiden temel gerçekleri biliyoruz. Speedster’den ilham alan görünüm, çatının, çift perdeli ve iki dev rollbarlı sabit bir güverte ile değiştirildiği anlamına gelir.

Pompalanan görünüm, daha da büyümüş gibi görünen o büyük tek çerçeveli ızgaranın her iki tarafına ikiz hava girişleri içeriyor. TTS’den LED gündüz yanan farlar varken, ikiz borular ve arka difüzör arka tarafa açılır. 19 inç jantların arkasında 340mm (ön) ve 310mm (arka) frenler bulunur.

Audi, aracın sedef efektli Suzuka Gray ile boyandığını iddia ediyor, ancak bize daha çok mat beyaz görünüyor.

Audi TT Clubsport Quattro hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki ‘İleri’yi tıklayın.

Ve bu 150bhp / litre motor?

Turboşarjlı 2.0 litrelik doğrudan enjeksiyon ünitesinin 296bhp üzerinde ürettiği iddia ediliyor, ancak Audi daha fazla ayrıntı doğrulamıyor. Dört kap motor, çift kavrama S-tronic şanzıman aracılığıyla Audi’nin Quattro dört tekerlekten çekiş sistemine bağlanmıştır.

İçinde turuncu deri, yeni aramalar, düz dipli bir direksiyon simidi ve çok sayıda alüminyum kaplama var. Başlangıçta sadece 50-100 TT Clubsport Quattros’un yapılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir