Audi TT Clubsport Turbo Worthersee için açıldı: bir tür wilder TT

Audi TT Clubsport Turbo konsept otomobil
Spor salonuna açılan TT
Worthersee festivalinin ilk başlangıcı

Yeni 2015 Audi TT’nin uygun bir spor otomobil olmak için biraz fazla zorlu olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ardından, bu ayın Worthersee festivalinde yay yapmak için ayarlanmış TT Clubsport modelini inceleyin.

Konvansiyonel üfleyicileri döndürmek için 48V elektrik sisteminden elektrik kullanan, egzoz gazları devreye girmeden önce gecikmeyi aşan yeni elektrikli turboşarjı ön plana çıkarır ve 600 beygir gücü çıkışına eşlik edecek vahşi bir gövdeye sahiptir.

600 beygirlik bir Audi TT mi?

Neredeyse. Bu metrik hp’de, 592bhp’a çevriliyor. Ancak, kim, 479lb ft’lik bir tork için sadece 3.6 saniyede 0-62mph benchmarkını imha edebileceğiniz ve 193mph’ye güç verebileceğiniz anlamına gelen kim sayıyor?

Yeni motor teknolojisi, 2,5 litrelik beş silindirli TFSI üretim motoruna ve grup geliştirme şefi Ulrich Hackenberg’e uygulanıyor, teknolojinin ‘üretim hazırlığına yakın olduğunu’ söylüyor.

‘Elektrikli bi-turbo, sürüş keyfinde yeni bir boyuta işaret ediyor; Sprint yeteneğini ve torkunu arttırır ve yüksek tepe gücü sağlar ”dedi. “TDI motorlarımızda, bu teknolojiyle üretime hazır olduğumuza yakınız. Şimdi bunu bir TFSI’de [benzinli motor] sunuyoruz – burada da, dünyada bunu yapan ilk otomobil üreticisi biziz. ‘

Başka yeni ne var?

Ingolstadt, otomobilin ruhsal ilhamının 1980’lerin sonlarında Audi 90 IMSA GTO olduğunu söyledi. Bu yüzden uygulanan bazı uygun detaylar var.

Coilover süspansiyon takılır ve çarpma yüksekliğine sahiptir ve konsept 20in alaşımları üzerinde yuvarlanır. Tüm bu hızları silmek için karbon fiber diskler takılmıştır ve TT Clubsport geniş omuzlu, paletli bir estetik için 140 mm daha geniştir.

Ve o arka kanat? Saf sokak tiyatrosu. Sport TT Cup yarışçısı tarafından alınmış ve 20 cm genişletilmiş. Ne yazık ki, yakın zamanda İngiliz TT’lerine gitmek için bir seçenek haline gelmesi pek mümkün değil. Belki bir düzine yıl içinde eski TT’lerin Auto Trader’da on kuruşluk kaldığı süre…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir