Audi TT RS (2009) teaser resimleri ve ses

Bunlar Audi’nin yeni TT RS’nin ilk (teaser) resimleri. 2.5 litrelik turboşarjlı motorundan 300 bgp üzerinde, Ingolstadt’ın en sıcak TT’si olacak. İştahınızı biraz daha kesmek için Audi ayrıca, burada dinleyebileceğiniz TT RS’nin ses klibini de yayınladı. Cenevre Otomobil Fuarı’nda iki haftadan kısa bir sürede arabayı tam olarak göreceğiz.

Peki bu Audi TT’yi RS yapan nedir?

Audi TT RS dışarıdan bir TTS’ye benziyor, ancak ön tarafta genişletilmiş ve R8 benzeri saten kara delikler, arkada bir ‘difüzör’, Porsche 911 GT3’ten daha fazla kokuya sahip bir boot spoiler var ikiz egzoz boruları ve krom kanatlı aynalar.

Zorunlu LED gündüz sürüş farları, daha büyük frenler, daha büyük tekerlekler, ayrıca indirilmiş ve sertleştirilmiş süspansiyon ve Audi’nin ünlü Quattro teknolojisi ile birlikte sunulmaktadır.

Ve bu yeni TT RS’in kaputunda mı?

Kaputun altında, 300bhp üzerinde bir turboşarjlı ve direkt enjeksiyonlu 2,5 litrelik beş pot motor bulacaksınız. Audi, Cenevre’deki son motor spesifikasyonunu açıklayacaktır, ancak 340bhp ve 333lb ft olduğunu duyuyoruz. Bu, TT RS’nin beş saniyeden daha kısa bir sürede 60mph bulma ve 155mph yapay bir limite ulaşma yeteneğine sahip olacağı anlamına geliyor.

Aşağıdaki müzik çalara tıklayarak motor notunu dinleyebilirsiniz.

Ne zaman alabilirim?

Audi TT RS, bu yaz İngiltere’ye yolunu bulacak ve yaklaşık 40.000 £ civarında bir fiyatla Porsche Cayman S ve BMW’nin yeni üst düzey Z4’ünün alemlerine girdi.

>> TT RS 40k £ değerinde olmayan lüks bir Golf mü olacak, yoksa Audi için R8 kadar vahiy mi olacak? Aşağıdaki ‘Yorum ekle’ seçeneğini tıklayın ve söyleyin  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir