Audi TT RS coupe ve roadster ilk fotoğrafları

Audi, yeni TT RS sıcak kupasının çok sayıdaki sızıntı ve teaser atışına tepki göstererek, önümüzdeki hafta Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen gelecek olan 300bhp’lik beş potun bu üç fotoğrafını yayınladı.

Buradaki Cuma günkü hikayemiz, beş silindirli motoru çalışırken duymanızı sağlayan bir ses izine sahiptir – ve Ingolstadt’ın güç değerleri ve RS’in diğer ayrıntılarını nihayet onayladığı 3 Mart’ta TT RS hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olacağız. Şimdilik tek söyledikleri, 5 saniyenin altında bir sürede 62mph’ye vuracağı.

Audi TT RS: Damla besleme

Evet, evet – bu, en iyi köpek TT’sinde sinir bozucu bir şekilde beslenen bilgi akışıdır. Geçen hafta Audi, RS modelinin ve 2.5 litrelik beş silindirli motorun ses dosyasının bir çift can sıkıcı sınırlı çekim yaptı. Sonra otomobilin birkaç tam görüntüsü sızdı – şirketi, kupanın ve roadster’ın bu üç atışını daha serbest bırakmaya zorladı.

2009’un web meraklısı dijital dünyasında oyunun tamamı, ancak burada ve şimdi tam hikayeyi okumak için hayal kırıklığına uğradığımızı söyleyemeyiz. Audi bugün TT RS hakkında daha fazla bilgi eklemeyi reddetti, bu yüzden resmi ayrıntılar için bir süre daha beklememiz gerekecek …

Peki Audi TT RS (2009) hakkında ne biliyoruz?

Bunu biliyoruz: TT RS, Haldex dört tekerlekten çekiş sistemini yaklaşık 340 midilli ve pound-ayak için ayarlanmış ABD kaynaklı bir beş silindirle evlendi. Eğer önceki RS modelleri geçecek bir şeyse (evet – sizden bahsediyoruz, ağır RS6 ) RS RS rozeti önemli bir ağırlık tasarrufu sağlamıyor, ancak standart TT zaten yapısında önemli alüminyum kullanıyor.

Görsel olarak, artık TT RS için tam şekillendirme işlemini görebiliyoruz: ön ve arka spoiler alanlarının dibinde uzanan kromlu bir yatay şerit, aşağıya doğru büyük bir kanat ve yontulmuş yan bölmeler kazanıyorlar. Aslında, güncel bir Audi’de hatırlayabildiğimiz kadar agresif bir vücut kitiyle ilgili.

Yeni TT RS’yi 2009 yazında yaklaşık 40.000 £ tutarında showroomlarda bekliyoruz. Bu düşük bütçeli roadster versiyonu, eğer bütçe TT fiyatları uygunsa, 2000 sterline daha mal olacak.

>> Bütçe Cayman? Ya da aşırı güçlü ve aşırı fiyatlı Golf klonu? “Yorum ekle” yi tıklayın ve izin verin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir