Audi TT SUV bir çekim freninden daha muhtemel

Audi teknik şefi Ulrich Hackenberg’e göre Audi’nin yeni bir TT modelini piyasaya sürmesi kesindir – ve 2014 Paris Otomobil Fuarı’nda gösterilen Sportback konseptinden ziyade yükseltilmiş bir arazi dışı TT olması daha olasıdır.

CAR dergisine verdiği röportajda Audi’nin yaklaşık 50 farklı model çizgisinden / türevinden on yılın sonunda 60’a nasıl geçtiğini açıkladı.

Hackenberg, yeni Audi modellerinin büyük çoğunluğunun mahsur kalan niş türevlerinden – mevcut mimarilerde ‘üst şapkaya sahip yeni vücut stilleri’ olduğunu doğruladı. TT ailesini büyütmek istiyorlar.

Audi neden TT serisini genişletiyor?

“Bunun gibi otomobillere talep olduğunu biliyoruz – müşteriler zaten bize geliyor ve TT Sportback gibi bir araba istediklerini söylüyor” dedi.

“Burada gördüğünüz TT konseptiyle sektörü, pazarı ve medya tepkisini kontrol ediyoruz. İki çocuğunuz varsa, genç bir aile mükemmel bir çözüm olabilir. ‘

Audi ve “segmentler arası kümelenmeler” in yükselişi

Hackenberg, Audi’nin bu gibi niş kesilmeleri “segmentler arası kümeler” olarak gördüğünü açıkladı. Her bir ek bodystyle ne kadara mal olacağını açıklamayı reddetti, ancak Audi’nin devam etmesi için karlı bir iş olduğunu söyledi.

‘TT tasarımı iyi bilinmektedir ve burada kalabalığın arasından sıyrılma fırsatına sahibiz.’

Bir sonraki TT olmak için hangi bodystyle yarışı kazanacak? “Henüz bir karar alınmadı, ancak önümüzdeki birkaç hafta içinde karar vereceğiz” dedi.

‘Pekin’de bir QTT konsepti gösterdik – çok duygusaldı. Piyasa açısından, bunun yapmamız için en muhtemel versiyon olduğunu söyleyebilirim. Ancak teknik ve endüstriyel açıdan bakıldığında, burada Paris’te gördüğünüz TT Sportback’in yararları var. ‘

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir