Audi TT TDI (2008): ilk resmi fotoğraflar

Dizel TT burada. Audi, TT TDI Coupe ve Roadster’ı gelecek hafta Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacak. Yapılması her zaman bariz bir şeydi, ancak her yerde spor arabasını siyah pompaya göndermek için Ingolstadt slowcoach’u on yıl aldı.

Tahmin edeyim, Audi TT TDI’nın hızlı ve verimli olduğunu söylüyor?

Tam. TT TDI’nın arkasındaki ilke ile ilgili hiçbir netlik yok, bu yüzden Audi’nin bu kadar uzun sürmesine şaşırdık.

Bunu söylerken, burada çok kederli olamayalım – TT TDI oldukça verimlidir, hem Coupe hem de Roadster formlarında (sırasıyla 53.3mpg ve 51.3mpg) 50mpg’nin üzerinde iyi bir dönüş yapar ve tork avantajı gerçekten hızlı hissedeceği anlamına gelir.

Ama aslında gerçekten hızlı olacak mı?

Dürüst olalım, 0-62mph süre 7.5 saniyede (roadster için 7.8) oluk açma değil, ancak 168bhp dizel motor sadece 1750 dev / dak – 22lb – 3.2 V6 benzinden daha fazla 258lb ft torka sahip – ve 140 mil için iyi.

TT TDI, yeni A4’te bulunan aynı 141bhp 2.0 TDI motorunu kullanmaktadır, ancak salonun tüp şarjı daha büyük bir ünite lehine düşürülmüştür. Bu standart Quattro dört tekerlekten çekişe ekleyin ve derv TT, ürün yelpazesinin seçimine benzeyebilir.

Audi TT TDI’daki hikayenin geri kalanını okumak için aşağıdaki ‘İleri’yi tıklayın.

TT TDI’nın herhangi bir olumsuz tarafı var mı?

Kağıt üzerinde, gerçekten değil. Coupe için 140g / km’den düşük olan (Roadster için 145g / km) olan CO2 emisyonlarından bile bahsetmedik ve motor zaten önerilen yeni Euro 5 emisyon düzenlemelerine uygun. Tek endişe, başladığınızda çiftlik avcısı.

Özel olarak TT, ürün yelpazemizdeki en sevdiğimiz ürün olan 2.0T benzinliyle aynı , 17 ”alaşımları, Alcantara spor koltukları ve elektronik klima kontrolünü alıyorsunuz.

TT TDI Coupe, 2008 yılının yaz yazında siparişlerin Mart ayının başlarında 2.0 litre benzinden daha fazla 1000 £ daha fazla siparişi açtığı sırada 26.350 £ ‘ya mal olacak. Bir TDI Roadster için 2.000 £ ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir