Audi TTS (2008): ilk resmi resimler

Bu Audi’nin yeni TTS’si – bugüne kadarki en güçlü TT. Quattro standarttır, 268bhp ve 258lb ft’yi güvenli bir şekilde yere koymanın yanı sıra coupe pençesinin sadece 5.2 saniyede 62mph’ye çıkmasına yardımcı olur.

Audi S3 2.0 litrelik turboşarjlı motorun ince bir versiyonunu kullanan TTS, coupe veya cabrio formunda 155mph’lik sınırlı bir üst hızda çalışacak. Bu arada, daha ağır olan drop-top’un 62mph’ye ulaşması 5.4 saniye sürer. Bu başlık hızlanma rakamları, yalnızca Audi’nin S-tronic çift kavramalı şanzımanla donatıldığında mümkündür; altı ileri manuel, her iki vücut stili için 0-62mph zamana ikide ikilik bir değer ekler.

2.0 litrelik bir TFSI motordur, yani hem doğrudan enjeksiyon hem de turboşarj özelliğine sahiptir, bu da Coupe’nin 35.8mpg’ye ulaşmasına yardımcı olur (benzer şekilde güçlü bir 3.0 litrelik BMW Z4 Coupe 32.5mpg’yi yönetir).

Audi TTS: teknik özellikler

TTS ayrıca standart olarak manyetik amortisörlere sahiptir ve Spor modu otomobili 10 mm düşürür. Normal TT’de olduğu gibi, ön yarısı alüminyum iken arka çelik daha eşit ağırlık dağılımı sağlamak için çeliktir.

Kupanın 1395 kg ağırlığı, BMW 3.0 Z4 Coupe ile tamamen aynı. Frenleme, 18 inç jantların içine rahatça oturan 17 inçlik disklerle yapılırken, yeryüzündeki LED gündüz farları TT için yenidir ve S Audi’ye standart olarak takılır, yaklaşık yüzde 10-15 TT müşterileri en son spec seçecek.

Hikaye içinde

İç kısımda kısmen deri, kısmen Alcantara koltuklar bulunur veya para ödemek isterseniz, resimlerimizde gördüğünüz Nappa deriyi alabilirsiniz. TTS, 2008 yazının sonunda İngiltere’ye ulaşacak. V6 TT’den küçük bir prim bekliyoruz – Audi pazarlama kuruluşları, tasarıya yaklaşık 1500 £ ekleyeceğini öne sürüyor.

TTS de en zor TT değil. Ingolstadt merkezli üretici Amerikan Jettas’ta mevcut olan 2.5 litrelik beş silindirli motorun turboşarjlı versiyonuna sahip bir TT RS okuyor. 350bhp TT için avlanmak için bekleyin SLK55 AMG .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir