Audi Urban Concept (2011) ilk eskizleri

Bu… bir kroki. Ancak Audi’s Urban Concept’in bir dizi eskizinden biri, Ingolstadt’ın Eylül ayında gelecek olan 2011 Frankfurt motor şovunda göstereceği ufak elektrikli iki koltuklu küçük bir koşu.

Audi Urban Concept’de iki kişilik yer var mı? Veya elektrik motoru için bile yer?

Gücü sağlamak için aslında iki elektrikli ‘E-tron’ motoru var, bir grup lityum-iyon pil büyük günler boyunca büyük şehirlerde dolaşmak için yeterli şarj sağlamalı. Teker motorları olup olmadıklarına dair henüz bir kelime yok, ancak muhtemelen her dingile güç veren bir tane var ve bu yan girişler fonksiyon kazanmadıkça, R8 süper otomobil benzeri solungaçlar gerekli soğutmayı sağlayacak.

Bir dizi kapı kadar sıradan herhangi bir şey yerine, Urban Concept, kabine giriş ve çıkış sağlamak için geriye kayan kayan bir kanopiye sahiptir. Oturma, Caparo T1’de olduğu gibi, yolcu sürücünün sağ omzunun hemen yanında otururken, 1 + 1 kademeli bir düzenlemedir. İki ince yastıklı koltuk ve sadece gösterge panelini oluşturan çubuğa monte edilmiş ekranlı bir iskelet kabini.

Başka ne biliyoruz?

Audi, çok fazla pompayla “geleneksel otomobil kategorilerini zorlaştırıyor – Audi Urban Concept” bir yarış otomobili, bir roadster, eğlenceli bir araba ve bir kentsel otomobili bir radikal yeni konsepte dönüştürüyor.

BMW var – Daha da önemlisi, Audi ayrıca gelecekteki kentsel hareketlilik keşfetmek olduğunu göstermektedir i3 Mini ve Akıllı hem elektrikli scooter kavramları göstermiştir, ve Renault 2012 yılında satışa tandem koltuk Twizy EV koyacağız.

Kentsel Konsept mevcut herhangi bir araca dayanmaz, ancak tüm gereksiz kiloları düzeltmek için Audi’nin yeni hafif Ultra felsefesini kullanır – bu da koltukların tabanına entegre olan karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) kokpiti anlamına gelir. Bu jantlar, büyük 21 inçlik eşyalar olduğu gibi, birkaç kiloluk yayılmamış kütle katacak; Audi, açık tekerleklerin üzerindeki örtülerin, LED ışıkların ‘yanıp sönen’ şeritlerine sahip olduğunu söyledi.

Audi Urban Concept, Eylül ayındaki 2011 Frankfurt otomobil fuarında tam olarak açıklanacak.

>> Aşağıdaki ‘Yorum ekle’ bağlantısını tıklayın ve Audi Urban Concept hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir