Audi'nin yeni modelinin acelesi ortaya çıktı

Audi’nin Martin Winterkorn’un VW grup patronu olarak atanmasından korkacak hiçbir şeyi yok. Ne de olsa, Winterkorn, Ingolstadt’taki performansının gücüyle ilgili olarak işe başladı.

Audi liderliğindeki çarpıcı büyümeye devam ederse, 2020 yılına kadar lüks paketin lideri olma yolunda ilerliyor. Winterkorn ile sorumlu olması muhtemel araçlardan biri de Mini’nin alacağı bir bebek Audi A1. Eski VW patronu Bernd Pischetsrieder, A3’ün altında küçük bir kapak için yer olduğuna inanmıyordu, fakat ayrılışı, küçük atış freninin önünü açıyor.

Fourpot motorları çalıştıran TT şov arabasının küçültülmüş bir versiyonunu hayal edin ve A1 için en muhtemel konsepte sahipsiniz. Arabayı 2009-10 yılları arasında bekleyin. Winterkorn, A1’in Polo satışlarına zarar vereceğine inananları içeriden fazla yönetecek. Sonuçta, VW Opel ve Ford ile rekabet ederken, Audi BMW ve Mercedes ile savaşır. Bu yüzden Ingolstadt, ürünle ilgili herhangi bir karar vermekte özgür olmalı ve gerekli gördüğü durumlarda yatırım yapmalıdır. Yolda başka ne var? 2007, R8 supercar ve V12 dizel Q7’nin piyasaya sürülmesiyle yoğun bir yıl olacak.

Ayrıca Audi’nin yeni gelecek olan büyük otomobillerini destekleyen yeni MLB platformunu kullanan A5 kupası da geliyor. A5, başka bir yeni çocuk olan Q5 ile birlikte Ingolstadt fabrikasında inşa edilecek. Konum tesadüf değil, çünkü Q5, A5 ile aynı platformdan döndürülen bir SUV. Beş kişilik, 2008 yılında yapılacak olan BMW X3 ve Mercedes’in gelecek bebek ML’si olacak. Görünüş, X3’lerden çok daha sportif – mevcut tırmalama çatlağı gibi, dik tırmıklı tavan çizgisi ve dar cam sera düşünün. Opsiyonel olarak hava süspansiyonu ile gövde yerden yüksekliği artırmak için yükseltilecektir. Burunda 2.0 litre ve bir quattro aktarma organına bağlı V6 benzin ve dizel vardır.

SUV basması burada bitmeyebilir: açıkça bir Q3 ve bir Q1 için yer var. A3 serisi, yumuşak bir kabriolet ve dört kapılı bir salon ile toplanacak. Dahili olarak yükseltilmiş spor aracı (ESV) olarak bilinen Roadjet konsepti, zengin orta yaşlı tüketicileri hedef alan bir dizi yeni yüksek tavanlı / yüksek koltuklu araç için başlangıç ​​noktasını işaretleyebilir. Ancak Audi, R Mercedes R sınıfına ılık pazarın verdiği tepkiyi görerek bu konsept üzerinde üşüdü.

Son fakat kesinlikle en az değil, Audi aynı zamanda orta motorlu bir R4 spor otomobil planlıyor. Özel fotoğraflar için, 29 Kasım’daki CAR Magazine’in Ocak 2007 sayısını inceleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir