Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Audi Quattro konsepti (2013)

Bu, seksenlerin dört tekerlekten çekişli simgesinden esinlenilen bir öncü süper kupayı inşa etmek için Ingolstadt’ın son evrimi olan Audi’nin yeni Quattro konseptine ilk bakışımız. Bununla birlikte, orijinal 2010 Quattro konseptinden çok daha agresif görünmüyor – aynı zamanda derinin altında büyük bir delgeç var.

>> CAR’ın 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nın AZ rehberi için burayı tıklayın.

2013 Audi Quattro konsepti için yeni dış görünüş nedir?

Başlamak için daha büyük. 2010 Quattro konsepti , TT RS’den turboşarjlı beş silindirli motorla kesilmiş bir Audi RS5 platformunu oluşturdu, ancak bu 2013 versiyonunun çok daha etkileyici bir manzarası olacak. Daha uzun bir dingil mesafesi ve daha geniş izler anlamına gelen Audi A6 / A7 platformunda oturacak – ancak yine de şık bir iki kapı coupe silueti kullanıyor.

Detaylandırma ne olacak?

R8 süper vagonunu utandırmak için muazzam bir ön ızgara, motor havalandırma delikleri ve önden hava girişi olan yeni Quattro konsepti ölümcül ön cepheye bakar. Kutulu tepeli mafsallar ve kalın, tırmıklanmış C direği gibi klasik Quattro stil iplikleri, masif ön kanat deliklerine ve karbon fiber yan eteklere dikkat çekmek için savaşır. Ve eskizlerdeki parlayan fren diskleri, konsepte takılan karbon-seramik frenleri göreceğimiz bir ipucu mu?

Stumpy kuyruk, A7’nin uyarlanabilir açılır kanadı yerine sabit dudaklı bir yağmacı olan masif ikiz egzoz boruları ve yer yüzüne ‘quattro’ amblemiyle bitirilir.

Ve içinde yeni olan ne?

Eskizler, dört ayrı kova koltuğu olan katı bir 2 + 2 oturma düzeni gösteriyor. Arka koltukların arkasında, yine ‘quattro’ logosu bulunan kabartmalı ekstra sertlik için devasa bir arka dikme desteği bulunur. İleriye doğru hareket ederken, tek parçalı bir karbon fiber merkez tüneli, Audi ‘Çoklu Ortam Arabirimi’ için bilinen döner kontrol ünitesi ve çark direksiyonunun arkasında bulunan kürekler tarafından kumanda edilen otomatik bir şanzıman için özel bir vites seçici var.

Kukuletalı binneden göz atmak, 6500 devir / dakika değerinde yeniden merkezileşmiş bir merkezi rev-counter’ın hakim olduğu tamamen yeni bir göstergedir. Dijital vites seçimi ve hız göstergesinin yanı sıra, bir tur sayacı ve devre haritası da var – şüpheli gözüküyor Ferrari 458 ve F12-esque.

Öyleyse, motor kaputunun altındaki beş silindir gücü?

Çok emin olma. Audi, yeni Quattro’nun şu anda RS6 Avant ve RS7 Sportback kız kardeşleri tarafından paylaşılan tartışmasız performans kralı olmasını istiyor. Bu arabalar 552bhp için iyi bir ikiz turbo, 4.0-litre V8 tarafından desteklenmektedir.

Benzer A6 / A7 temellerini kullanarak, yeni Quattro konseptinin 560bhp’den daha fazla geliştirmeye ayarlanmış ikiz turbo V8’in güncellenmiş bir versiyonunu kullanması bekleniyor. Audi’nin 600bhp’lik bir RS6 Plus’ı çizmesiyle Quattro konsepti 650bhp’a kadar spor yapabilir.

Doğal olarak, dört tekerlekten çekiş olacak ve Quattro GmbH skunkworks’ün seçebileceği çok sayıda şanzıman bulunuyor. RS6’nın sekiz ileri otomatik veya belki de şu anda R8 V10 Plus süper vagonunda bulunan çift debriyajlı S-tronic yedi vitesli sertleştirilmiş versiyonu önden çalışanlardır.

Bu donanım yeni Audi Quattro’yu gülünç derecede ağır yapmaz mı?

Yükseltilmiş gövde ve ağır hizmet tipi güç aktarma sistemi, ağır yükü herhangi bir iyilik yapmaz, bu yüzden Audi, TT RS Ultra Quattro konseptinde gördüğümüz gibi, ağırlık azaltma önlemleriyle sallanıyor.
Yukarıda belirtilen seramik tapaları barındıran eksiksiz bir karbon fiber gövde addendası ve iç bağlantı parçaları, karbon destekli kepçe yuvaları ve ayrıca dövme alaşımları bekleyin.

>> Frankfurt Otomobil Fuarı Eylül 2013’te yayınlandığında yeni süper Audi’de daha fazlası için CAR Online’da bizi izlemeye devam edin.

Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Audi Quattro konsepti (2013)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir