Otomatik sendika satış scotched

Christie bu ultra nadir 1939 Otomobil Birliği D Tipi grand prix arabasını açık artırmadan aldı. Yaklaşık 8 milyon sterlinlik yeni bir rekor kırması bekleniyordu.

Daha önce de belirtildiği gibi, Auto Union büyük ilgi görüyordu, çünkü 1930’ların sonlarından kalan iki örnekten biriydi. Ancak D Tipi’nin meşruiyeti 17 Şubat’ta yapılacak müzayedeye sorgulandıktan sonra sorgulandı. Araba, 1939 Fransız ve Yugoslavya Grand Prix’sini kazandığına inanılan aynı D Tipinin olmadığı keşfedildiğinde bloktan çıkarıldı – ama diğer önemli ölçüde motor sporları soyuna sahip olan diğer örnek. Christie, 4 Mart’ta otomobil tekliflerini iptal etti, çünkü potansiyel alıcılar bu otomobilin grand prix kazanan modelle karşılaştırıldığında değeri olmadığını düşünüyordu.

Arabanın kendisi dönemin muazzam bir mühendislik parçası. Porsche tarafından tasarlanan 454bhp, ikiz-supercharged V12, dönem düzenlemeleri nedeniyle sadece 3,0 litre deplasmana sahip ancak yine de 205mph seviyesine ulaşabiliyor.

Açık artırmada satılan en pahalı otomobil için mevcut kayıt, ChristIE tarafından 1987’de 5.5 milyon dolara satılan 1931 Bugatti Type 41 Royale Sports Coupe’ye aittir. D Tipinin yapıp yapmadığını size bildiririz. müzayedeye geri döner ve Bugatti’ye ya da depoya geri dönerse sıkıntıya girer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir