VW 1L ve elektrikli Audi R8 erken sızıntı yapıyor

Her zamanki gibi ambargolar, 2009 Frankfurt otomobil şovunun önünde yuvarlanıyor – yeni VW 1L konsept otomobilinin fotoğrafları ve orman yangını gibi yayılan elektrikli Audi R8. Her ikisinin de şovun arifesinde bir soire için düzenlenen sürprizler olması gerekiyordu.

Volkswagen’in 1L konsept otomobili Wolfsburg’un, puro şeklindeki iki koltuklu en yeni modelidir. İlk raporlar, otomobilin 100km seyahat etmek için bir litre derv kullanacağını, neredeyse 2350 mg’lik bir toplamı karşıladığını doğruladı.

İlk 1L konsepti 2002’de gösterildi, ancak bazı pürüzlerin unobtainium olarak adlandırdığı uzay çağı metallerinden yapıldı. Bu kez, VW 1L araba ağırlıklarını yaklaşık yarım tonda tutmak için (hafif) daha fazla ana karbon fiber ve diğer kompozitler ile yapışıyor.

İki silindirli 36bhp’lik bir turbo dizel, yedi vitesli bir DSG vasıtasıyla itişi sağlar. Yetkililer, 1L üretim otomobilinin 2010 yılı başlarında satışa çıkabileceğini iddia ediyorlar. Bu gece resmi hikayenin tamamı için CAR Online’a geri dönün.

Peki elektrikli Audi R8’in konusu nedir?

Diğer Volkswagen yatak arkadaşları tarafından abartılmaması gereken – SLS’nin elektrikli bir güç aktarma sistemi ile SLS’de gösterileceği Mercedes’ten bahsetmiyorum – Audi, R8 e-Tron konsept otomobiliyle geldi.

Mekaniğin detayları henüz açıklanmamasına rağmen, Audi’nin süper gücü akü gücüyle donatılmış.

Şimdilik tek görebildiğimiz, eko-düz tekerlekler, LED farlar ve yeni bir ızgara tasarımı ile tamamlanmış olan R8’dir. Her nasılsa, bu R8’in daha sert bir kulüp sporu modeli ve belki de dizelden sonra gagalamaya devam edebileceğini düşünerek yardımcı olamayız.

>> VW 1L ve Audi R8 e-Tron’daki tam ve beklenmedik öyküler için 24 saat içinde CAR Online’a geri dönün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir